Tõhusad juhid kiirendavad oma meeskonna ideede ja tegudeni liikumist

0
Tõhusad juhid kiirendavad oma meeskonna ideede ja tegudeni liikumist

“Ideed on lihtsad; asjade tegemine on raske.” ~ Seth Godin

Minu SmartBriefi artiklis „Kuidas juhid saavad õpetada oma meeskondi loovamaks muutuma,” Pakkusin välja paljudel töökohtadel ideede genereerimiseks kasutatavate lähenemisviiside häälestamise. Ideed on ju hapnik probleemide lahendamiseks. Siiski ei piisa suurepärastest ideedest. Juhtidena peame protsessi lõpule viima ja tagama, et meie meeskondades ja organisatsioonides töötaks jõuline ideede-tegevuseks masin.

Siin on mõned lähenemisviisid, mis aitavad tugevdada ideede liikumist teie töökohal tegevustesse.

Esiteks tuvastage blokaatorid, mis aeglustavad ideede liikumist tegudeni

Oletame hetkeks, et oleme lahendanud uudse ideedefitsiidi probleemi, mis eksisteerib liiga paljudes organisatsioonides. On aeg keskenduda sellele, mis takistab ideedel hüppamast lehelt ja reaalsesse ellu.

Filtreerimismehhanismi puudumine

Selge strateegia ja toetavad eesmärgid on lõplikud filtreerimismehhanismid, mis võimaldavad üksikisikutel ja rühmadel hinnata, mida teha ja mida mitte. Kui strateegia on ebamäärane või eesmärgid kõrged ega ole teostatavad, tundub iga idee ühtviisi hea või halb, tekitades ideede ja tegude vahel halvatuse.

Hinda: Kui selged on teie strateegia ja prioriteetsed eesmärgid? Kas teie meeskonnaliikmed saavad neid kasutada filtreerimisvahenditena, et otsustada, mida tehakse ja mida ignoreeritakse?

Projekti ülekoormus

Kas ebamäärase strateegia või kõrgemate juhtide tõttu, kes ei ole organisatsioonide töökoormuse tegelikkusega kooskõlas, on tavaline, et leitakse keskkondi, kus prioriteetsed projektid ületavad olemasolevaid ressursse. See projekt kurnab vaimselt ja füüsiliselt üle meeskonnaliikmed ning tagab, et muud potentsiaalselt mõjukad ideed jäävad jäädavalt silma alt ära.

Hinda: Kas teie meeskond on prioriteetsete projektide ülekoormusest kurnatud? Kas meeskond ei võta uusi ideid, kartes oma olukorda halvendada?

Valesti juhitud mõõtesüsteemid

Kõnekäänd „Mida mõõdetakse, see saab tehtud” on endiselt asjakohane ja seda tugevdavad sageli kompensatsioonisüsteemid, mis soodustavad ootamatut käitumist.

Üks meeskond oli hõivatud üle 60 peamise tulemusnäitajaga. Nad kulutasid nii palju organisatsioonilist energiat nende meetmete tabamiseks ja nendest aru andmiseks, et juhtkond eiras olulisi turumuutusi, hoolimata töötajate ettepanekutest ja klientide palvetest.

Hinda: Kas teie meetmed tekitavad andmeid udu? Kas need varjavad teie meeskonna nägemust uutest ideedest ja uuendustest, mis on strateegilise edu ja klientide rahulolu jaoks olulised?

5 ideed, mis aitavad teie ideedest tegudeni jõuda

Pärast ülaltoodud blokeerijate hindamist ja käsitlemist on aeg keskenduda töökeskkonna muutmisele, et toetada paremat ideede-tegevuste voogu. Pole üllatav, et suur osa raskete tõstetöödest kuulub organisatsiooni juhtide ja juhtide käes.

1. Võtke endale vastutus ideede ja tegudeni tegemise eest

Juhtimine peab olema katalüsaator, tunnistades, et nende peamine roll on luua kontekstuaalne selgus (strateegia/eesmärgid) ja anda nutikatele inimestele, kes töötavad koos hirmuvabas keskkonnas, et juhtida tahvlilt õigeid ideid ellu.

See ei ole kuu programmi algatus; see on põhimõtteline nihe juhtimises, volituste andmises, sponsoreerimises, premeerimises ja juhendamises. Ja seda juhtub kõigil tasanditel, alates esiliini juhtidest kuni C-suite’ini.

2. Aja välja hirm

Varalahkunud, suurepärane juhtimismõtleja ja kvaliteediguru W. Edwards Deming on omaga iga päevaga aktuaalsem 14 punkti juhtimise eest. Punkt nr 8, “Ajage hirm välja,” on kolm parimat nõuannet, mida oma juhtimiskarjääri jooksul saad. Demingi sõnadega:

“Probleemide hirmust tulenevad tagajärjed on halvad andmed, ebatõhus otsuste tegemine ja töörõõmu hävimine.”

See viimane probleem, “töörõõmu hävitamine”, vähendab paljude soovi uute algatustega midagi muuta.

Veetke aega oma meeskonnaliikmetega suhtlemiseks. Kahekordistage oma jõupingutusi, et luua üks-ühele vastastikku väärtuslikke. Painduge nende suhtlusvajaduste rahuldamiseks. Kuulake ägedalt ja kasutage nende ideede väljatoomiseks küsimusi.

Kuigi see juhtimisjuhend on kasulik igas olukorras, on hirmu peletamise ja selle kontekstipõhise kvaliteetse töökeskkonna loomise üks kõrvalmõjudest inimeste valmisoleku kasv uusi asju proovida. Uute asjade proovimine on tervisliku ideede-toiminguteni keskkonna tooraine.

3. Tooge oma ettevõtte eksperimenteerimisväärtus ellu

Tõstke käsi, kui olete kuulnud juhti või juhti ütlemas: “Me väärtustame siin eksperimenteerimist”, et hiljem karistada ebaõnnestunud katseid juhtinud inimesi.

Pidasin nõu ettevõttega, kus juhid tromputasid innovatsiooni ja riskivalmiduse väärtusi, kuid kui küsisin edu saavutanud näidete kohta, ei osanud keegi neile osutada. Ettevõtte võitlused olid osaliselt seletatavad tervisliku käitumise puudumisega, mis edendaks ideid tegudeni.

On hädavajalik tugevdada kultuuri, mis premeerib eksperimenteerimise kaudu õppimist. Selle kultuurilise nihkega edu saavutamiseks tuleb edu mõõta erinevalt – hinnata töötajate valmisolekut proovida uusi lähenemisviise ja muuta ebaõnnestunud katsete käigus saadud arusaamad uuteks tegudeks.

4. Ravige “uued ideed toovad kaasa rohkem tööd” mõtteviisi

Ideederikas kultuur on tõepoolest kultuur, kus leitakse pidevalt uusi töid, kuid suuremal hulgal töödel ja uutel töödel on vahe. Head ideed viivad uue tööni.

Kõik, eriti juhid ja organisatsioonijuhid, peavad olema valvsad lemmikloomaprojektide ja algatuste tapmisel, millel pole mõjuvat põhjust. See nõuab julgust, et öelda “ei” või vajutada nuppu “Stopp” millegi liikuva kohta. See nõuab ka ülalkirjeldatud katseväärtuse tugevdamist. Kui algatuste tapmise eest määratakse karistus, peatub ideede-tegevuste voog.

5. Kasutage oma ideedest tegudeni portfelli jaoks mitme horisondi lähenemisviisi

Igal projektil ei ole kohene tasuvus ja see ei peaks ka olema. On hädavajalik jagada algatused erinevateks ajahorisontideks ja neid vastavalt toetada. Tegevust, mis tõotab protsessi täiustamise kaudu lühiajalist kasu saada, juhitakse teisiti kui seda, mis on uute tehnoloogiate või turgude põhjalik uurimine.

Esimene nõuab kiiret elluviimist ja teine ​​​​kasvatamist ja inkubeerimist. Õige keskkond soodustab uurimist mitme ajahorisondi ulatuses.

Näidatakse 4 tervislikku ideed-tegevuseks käitumist

Koolist “tead, et see töötab, kui näete seda tegevuses”, on siin mõned tervislikud käitumisviisid, mida oma ideede-tegevuste keskkonnas otsida.

1. Edudesse ja ebaõnnestumistesse suhtutakse võrdse entusiasmiga

Kõik mõistavad, et tee eduni kulgeb läbi ebaõnnestumiste ja tõrgete. Lisatasu on õppimise protsessis teel edukate tulemusteni.

2. Juhid on algatuste eest vastutavad sponsorid

Mulle meeldib, kui juhid on algatuse edu ees. Vastutustundliku sponsorina tegutsemine paneb mänedžeri tõkkeid maha lööma ja meeskonna edule teed sillutama. Lisaks on projektide puhul, mis ületavad piire, juhtide väljakutse luua või tugevdada suhteid teistes valdkondades ning aidata tagada kõigi sidusrühmade rahulolu.

3. Kuvatakse täiustatud probleemilahendustehnikad

Suur osa organisatsioonides toimuvast probleemide lahendamisest peegeldab konvergentset mõtlemist. Üksikisikud ja rühmad lähenevad probleemile tuttavate lähenemisviiside abil, kuid uudsete olukordadega silmitsi seistes konvergentne mõtlemine ei tööta.

Ühes organisatsioonis, kellega ma töötasin, kulutasid üksikisikud palju aega probleemide kujundamisele ja ümberkujundamisele ning seejärel esitasid üksteisele väljakutse, et genereerida erinevatel raamidel põhinevaid metsikuid ideid.

Teises keskenduti organisatsioonide ja nende klientide uurimisele kaugetel turgudel, et saada teada, kuidas teised on analoogseid probleeme lahendanud.

Selleks, et ideede-tegevuseks masin annaks suurepäraseid tulemusi, on probleemide lahendamise protsessis oluline uudne mõtlemine. Maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks juhendage oma meeskondi selles valdkonnas.

4. Mõõdetakse ja jälgitakse ideede-tegevusteni liikumist

Nagu ülalpool kirjeldatud, tekitavad meie mõõtmised positiivset ja negatiivset käitumist, seega olge siin ettevaatlik. Oluline on jälgida ideede liikumist tegevusteni ja seejärel mõjuni. Lihtsalt olge ettevaatlik, et mitte asetada liigset kaalu lühiajalistele kasumitele ja täiendavatele parandustele tuleviku väljamõtlemise arvelt. Mõõtke õppimist ja mõõtke ka ebaõnnestumisi, mis viivad õppimiseni ja eduni.

Alumine rida

Lõppkokkuvõttes loovad tervislikud töökeskkonnad mehhanismid ideede hindamiseks ja teoks muutmiseks. Juhtimine ja juhtimine tänapäeva maailmas seisneb motiveeritud inimeste volitamises, et luua midagi uut, olgu selleks siis toode, teenus või protsess.

Organisatsiooni juhid peavad lakkamatult töötama kultuuri kallal, mis kõrvaldab hirmu ja edendab loovust, mis toob kaasa mõju. Kas on aeg häälestada oma ideede-tegudeks masin?


Art Petty on juhtiv- ja esilekerkiv juhttreener ning populaarne juhtimise ja juhtimise autor, esineja ja töötubade esineja. Tema kogemused mitmete tarkvarafirmade turuliidri positsioonidele suunamisel ilmnevad tema raamatutest, artiklitest ning otse- ja veebiprogrammidest. Külastage Petty’si Juhtimise tipptaseme ajaveebi ja Leadership Caffeine’i artiklid.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirja saamiseks juhtimise kohta. See on SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply