Teie LinkedIn-võrk on tohutu! Siin on põhjus, miks see on punane lipp

0
Teie LinkedIn-võrk on tohutu!  Siin on põhjus, miks see on punane lipp
(Pildi krediit: SmartBriefi illustratsioon)

Levib viirus, millele te ei mõtle. Selle asemel näib, et iga päev ajavad postkasti, vähemalt minu enda omad, arvukad päringud “Soovin liituda teie LinkedIni võrguga”. Päringute arvu asemel on ajakulu, mille nad toovad.

Ma vaatan tegelikult igaühte, et kinnitada, kas ma tunnen seda inimest või mitte. Kui ma seda teen, püüan hinnata väärtust, mida me võiksime üksteisele tuua. Isegi kui ma kedagi ei tunne, võtan ma kohusetundlikult majapidamistööd, ütlen ametlikult ei tänan ja ütlen LinkedInile: “Ma ei tunne seda inimest”, et hoida oma kontot ja võrku segadusteta. .

Peaaegu kõike seda saaks vältida, kui saatja teeks midagi, mida enamik ühenduse loomist taotlejaid kunagi ei tee: Öelge mulle, miks peaksime võrku pakkuma.

Minu jaoks on LinkedIn tööriist, mida kasutan oma võrgu haldamiseks. See oli platvormi esialgne eesmärk ja minu jaoks on see siiani kõrgelt hinnatud. Aga ma pean selle nimel tööd tegema. Ma käsitlen seda teadlikult kui kohta erialaseks vahetuseks, karjääriõppe jätkamiseks ja oma töö Rolodexi kaasaegse versiooni säilitamiseks.

Tasakaalu leides ei käsitle ma ka teadlikult LinkedInit kui järjekordset sotsiaalmeedia platvormi. Kui ma seda teeksin, lahjendaksin kiiresti just neid asju, mis selle väärtuslikuks teevad, ja üks kiiremaid viise selle väärtuse vähendamiseks on inimestega ühenduse loomine lihtsalt sellepärast, et nad saatsid mulle LinkedIni päringu. Mitte igaüks ei näe seda nii ja paljud ei näe seda, sest tundub, et neil on väga erinev mulje sellest, mida võrk endast kujutab ja suudab. Kuigi see pole isiklik, töötan just seetõttu selle nimel, et neid minu omast eemal hoida.

Kui peaksite otsima viise oma LinkedIni võrgu suurendamiseks, koguneksite kiiresti tavaliste kahtlaste soovituste loendi. Peaaegu iga soovitus – alates lihtsalt e-posti kontaktide sisestamisest kuni muu sotsiaalmeedia kasutamiseni laialdase ühenduse loomiseks – on suunatud ühele asjale: ühenduste arvu suurendamisele.

See tähendab, et mida rohkem nimesid, ainult nimesid, seda parem on teie võrk. Ilmselt on paljud inimesed selle järeldusega nõus, sest 99,9% minu esitatud päringutest tuleb isegi ilma lihtsa märkuseta, veel vähem ütlemata, miks peaksime ühenduse looma.

Kui saadate mulle (ja paljudele teistele, keda ma tean) sellise palve saadate, ütlete mulle kohe, et me ei näe võrke üldse ühtemoodi. Minu tagasilükkamine ei ole isiklik, see on lihtsalt minu viis soovida teile palju õnne ja peaaegu igasuguseid võimalusi, et teie numbrivõrgust väärtust kaevandada.

Mida tähendab võrgu loomine?

Selle unustame, kui kiirustame edu saavutama: edu ja vajalikud võrgustikud, mis aitavad edu saavutada, ei koosne ainult nimedest või isegi inimestest. Väärtuslikud koosnevad hästi hooldatud suhetest. Vähemalt põhinevad suhted mõistmisel – ma saan aru, kes sa oled ja mida sa teed, ja sa tead, et sama tabel mängib minu kohta teavet.

Parimad suhted ulatuvad kaugemale. Ma tean teie tausta kohta olulisi asju – muide, mis on teie jaoks olulised –, sealhulgas seda, kuidas te maailma näete, mis paneb teid tiksuma ja mida hindate. Ja kui ma olen tark, otsustan luua väärtuslikke suhteid inimestega, kes tahavad minu kohta sama teada.

Sümboolsel ja mitte sümboolsel viisil on üleskutse ühenduse loomisele katalüsaatoriks või tapjaks veel algavale suhtele. Kui saadate mulle oma taotlust isikupärastava kirja, arvan ma vähemalt, et hoolite minust ja sellest, millest ma hoolin, minimaalselt (rääkimata sellest, et määrate end koheselt erinevasse kategooriasse valdava enamuse seast, kes seda ei tee). Kui teie märkus näitab, et teate minust midagi (enamik märkmeid ei õnnestu siin) või kui see ütleb mulle, miks me üksteist tundma tahame, hakkate minu tähelepanu köitma.

Kui jõuate nii kaugele, on sellel kaks eelist: kui teesklete seda, võrreldes sellega, et olete tõesti võtnud aega meie ühenduse väärtuse määramiseks, tunnen ma teie lõhna nagu skunki hais.

Suhted, need, mis loovad tõeliselt väärtust, saavad lihtsalt alguse ühenduse loomisest. Need on ehitatud, tasakaalustatud ja muutuvad aja jooksul. Usaldus tuleb välja teenida. Väärtus peab olema selge ja jagatud. Seega, kui arvate, et lihtsalt teie taotluse vastuvõtmine avab teie järgmistele minult esitatavatele küsimustele tõuke, siis mõelge uuesti.

Heade tehingute keskmes on head suhted. Halvad tehingud ei ole kunagi seda maksiimi eiramist väärt. Olen õppinud, et selle asemel, et oma lubatud tulu teenida, tekitab halba tehingusse investeerimine ainult valu. Ma töötan selle nimel, et sellest valust päästa. Seda teevad ka lugematud teised, keda ma tean.

Lõppkokkuvõttes on teie võrgustik ainult nii hea, kui hästi on suhted selles. Puhas arvude lähenemine ei sobi kokku. Kui te peatute ja mõtlete sellele, arvan, et näete linki.


Larry Robertson on innovatsiooninõustaja, kes töötab, kirjutab ja juhendab loovuse, juhtimise ja ettevõtlikkuse seost. Robertson nimetati 2021. aastal Fulbrighti stipendiaadiks. Ta on ka kahe auhinnatud raamatu autor: “Inimese keel. Loovusest rääkima õppimine” ja “Tahtlik paus: ettevõtlus ja selle hetk inimkonna arengus.” Lighthouse Consultingi asutajana on ta üle 25 aasta juhtinud ettevõtlikke ettevõtmisi ja nende juhte läbi kasvu kuni püsiva eduni. Tema kolmas raamat “Mässuliste juhtkond: How to Thrive in Uncertain Times”, avaldati 1. juunil 2021.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirjade saamiseks juhtimise kohta ja äri ümberkujundamineon SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply