Oma meeskonna intellektuaalse mitmekesisuse uurimine

0
Oma meeskonna intellektuaalse mitmekesisuse uurimine
(Pildi krediit: šabloon)

Selle postituse autor on Nina Simons koostöös Kudumise mõju, täisteenust pakkuv digitaalse turunduse agentuur. Alates 10 aasta tagusest käivitamisest on Weaving Influence aidanud klientidel turule tuua rohkem kui 150 raamatut, nišeerides oma niši koostöös autorite, mõtteliidrite, treenerite, konsultantide, koolitajate, mittetulunduslike juhtide ja esinejatega, et oma teenuseid ja raamatuid turustada.

Kas teie meeskond optimeerib oma kaasasündinud andeid? Kas nad suudavad oma olemuselt erinevad vaatenurgad tõhusalt kokku viia, et probleeme ühiselt lahendada?

Mitmekesisust silmas pidades mõtleme kõige sagedamini rassile, kultuurile, soole ja etnilisele kuuluvusele. Kuid on erinevusi, mis on vähem nähtavad meie mõtlemises ja suhtlemises, mis teadlikult uurides võivad suurendada innovatsiooni, minimeerida käivet, parandada lojaalsust ja suurendada teie töötajate võimet tõhusalt koostööd teha. Kõik see lisab teie lõpptulemusele väärtust.

Minu arusaam mitmekesisusest laienes dramaatiliselt tänu õppimisele Dawna Markova, kes on rahvusvaheliselt tuntud õppimise ja tajumise valdkondade uurimise poolest. Ta ütles, et kõige levinum viga, mida juhid ettevõtluses teevad, on arvamine, et inimesed, kes mõtlevad nagu nemad, on targad, samas kui inimesed, kes mõtlevad teisiti, ei ole.

Ta kirjeldab erinevaid viise või süsteeme, mis illustreerivad, kuidas inimesed mõtlevad ja töötlevad teavet erinevalt, mida ta nimetab intellektuaalseks mitmekesisuseks. Ühte süsteemi nimetatakse “meelemustriteks” ja teist “mõtlemisanneteks”. Mõlemat kirjeldatakse üksikasjalikult tema raamatus kaasautor Angie MacArthuriga.

Meelemustrid kirjeldavad, kuidas te teavet kõige paremini vastu võtate ja integreerite – see sõltub sellest, kuidas te töötlete sisendit kolmes erinevas suhtlusvaldkonnas: kuulmis-, visuaalne- ja kinesteetiline.

Kõik need kolm tajumisviisi on seotud sisendile reageerimise erineva valdkonnaga. Üks on teie kõige keskendunum mõtlemine, teine ​​​​on see, kuidas te teavet sorteerite, ja kolmas on teie kõige avatum, tundlikum või loomingulisem moodus.

Selle rakendamine oma meeskonnale

Kuidas võiks olla kasulik teada saada, kuidas intellektuaalne mitmekesisus väljendub selles, kuidas teie meeskonna iga liige kõige paremini suhtleb?

Näiteks eelistab üks mu kolleegidest, et talle helistatakse telefoni teel, kuulatakse küsimusi või infot häälega, et teave nende sees hästi maanduks. Seevastu orienteerin ma kõigepealt nägema kirjas ideid või küsimusi. Seda teades saame kohandada oma strateegiaid, et jõuda üksteiseni viisil, mida teine ​​kõige tõenäolisemalt vastu võtab.

Kui meelemustrid kirjeldavad meie individuaalsete teabetöötlusviiside “kuidas”, siis mõtlemise anded kirjeldavad rohkem seda, kuidas inimesed oma töös rakendavad.

Ühendades neuroteaduse Gallupi organisatsiooniga ja Ned HerrmannUuringute käigus töötas Markova ja tema meeskond välja süsteemi, mis aitab inimestel tuvastada oma tugevad küljed. Kui inimesed saavad tööl kasutada oma parimaid kaasasündinud andeid, tunnevad nad tööga suuremat rahulolu ja nende ettevõtted on sageli edukamad.

Isiklike mõtlemisannete tuvastamine hõlmab teie loomulike kingituste märkamist ja seda, millised tegevused toovad teile suurimat rõõmu. Seejärel märkate, et need, mille olete valinud – olenemata sellest, kui sageli või kaua te neid teete – suurendavad alati teie energiat ega kurna teid.

See on oluline eristamisfaas, kuna avastasin, et on asju, milles olin hea, kuid mida ma kartsin teha. Nad tõmbasid mu energiat ega uuendanud mind kunagi. Need pole asjad, mida te taga ajate ja need on oluline välja juurida.

Neli kvadranti, mis hõlmavad kogu süsteem on:

  • Analüütiline mõtlemine
  • Uuenduslik mõtlemine
  • Suhteline mõtlemine
  • Protseduuriline mõtlemine

Professionaalsed mõtlemispartnerid, Markova organisatsioon, on leidnud, et enamik kliente, kellega nad on töötanud, kipuvad silma paistma peamiselt ühes või kahes kvadrandis. Nende uuringud näitavad, et kõige tõhusamates organisatsioonides osalevad inimesed kõigis neljas kvadrandis, mis parandab ettevõtte uuenduslikkust, probleemide lahendamist, vastupidavust ja koostöövõimet.

Pandeemia tekitas pikaajalisi lahusolekuid koos ebakindluse, kaotuse ja ärevusega. Tänapäeval ihkavad kõik inimesed, et neid nähakse, kuuldakse ja austatakse nende ainulaadsete kingituste ja panuse eest. Võib-olla on aeg kaaluda oma meeskonna mõtlemise ja koostöö mitmekesisuse hoolikat inventuuri, võttes arvesse intellektuaalset mitmekesisust, et parandada oma töötajate, ettevõtte ja kultuuri tervist.


Nina Simons on ettevõtte kaasasutaja Bioneers.org ja juhib nende Everywoman’s Leadership programmi. Autor Loodus, kultuur ja püha: naine kuulab juhtimist, 2nd Väljaanneilmub 7. juunil 2022, on ta auhinnatud sotsiaalne ettevõtja, kes on töötanud uuenduslikult mittetulundus-, korporatiiv- ja filantroopilises sektoris.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirjade saamiseks juhtimise kohta ja äri ümberkujundamineon SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply