Nutikad viisid, kuidas tööandjad saavad aidata lastehoiuga ja parandada majandust

0
Nutikad viisid, kuidas tööandjad saavad aidata lastehoiuga ja parandada majandust
(Pildi krediit: BBC Creative/Unsplash)

Lastehooldus on kahe põlvkonna probleem: lüngad kvaliteedis ja juurdepääsus ei mõjuta mitte ainult laste haridust, vaid ka nende vanemate võimet tööle minna.

mõeldes lastehoid kui meie majanduse tugisammas on saanud kriitiliselt ilmne äriringkondade seas, eriti pandeemia ajal. Paljud ettevõtted vastavad kõnele muuta töötajate juurdepääs lastehoiule lihtsamaks.

Kasvavad kulud vanematele ja tööandjatele

On lihtne mõista, miks vanemad otsustavad mõnikord koju jääda, isegi kui nad soovivad oma töökohale naasta. Lastehooldus on endiselt väga kulukas, kuigi sageli on ka lastehoiutöötajad ületöötanud ja alamakstud. Näiteks, Californias on subsideerimata lastehoiu keskmine aastane kulu 16 945 dollarit — umbes kaks korda suurem kui aastane avalik-õigusliku kolledži õppemaks ja osariigi tasud.

The kõrge hind ja muud lapsehoolduse tegurid võivad takistada vanemaid, eriti naisi, tööjõuga liitumast või uuesti liitumast. Tegelikult väitis 28–40% USA Kaubanduskoja Fondi 2021. aasta kasutamata potentsiaali uuringu jaoks küsitletud vanematest, et nemad või keegi nende leibkonnast ei võtnud tööd või pidid sobiva lapsehoiu leidmisega seotud probleemide tõttu töökohta vahetama.

Andmed näitavad omakorda, et ettevõtete suutlikkus kvalifitseeritud töötajaid värvata ja hoida on vähenenud.

Status quo tähendab, et osariigid kaotavad 2,7 miljardit dollarit

Me ei saa jätkata status quoga, sest kui lapsehooldus kaob, kõik kannatavad. Chamber Foundationi uurimus näitas, et osariigid kaotavad lastehoolduse puudujääkide tõttu aastas keskmiselt 2,7 miljardit dollarit. See arv sisaldab keskmiselt 528 miljonit dollarit saamata jäänud maksutulu ja 2 miljardit dollarit, mis on kaotatud töötajate voolavuse ja puudumiste tõttu.

Andmed on selged: lastehoid on tööjõu probleem.

Tehke kindlaks töötajate lapsehooldusvajadused

Tööandjad saavad astuda samme, et parandada töötajate, perede ja – mis kõige tähtsam – laste juurdepääsu lastehoiule.

Esiteks küsige töötajatelt, mida nad vajavad. Kuigi ettevõtete omanikud võivad arvata, et tunnevad oma tööjõudu hästi, ei asenda see miski tõelist vestlust töötajate kogemuste üle. Oluline on meeles pidada, et laste eest hoolitsemisel pole kahte ühesugust perekonda.

Loo suhtlemiseks võimalused ja turvalised ruumid, mis võimaldavad töötajatelt ausat tagasisidet anda. See on lihtsaim ja tõhusaim viis lastehoolduse puudujääkide probleemi lahendamiseks.

Ehitage sisse paindlikkus

Sageli on paindlikkus suurim muutuja vanemate võimes leida sobivat lapsehoidu. Ettevõtete omanikud ei saa alati otseselt muuta lastehoiu kättesaadavust, kuid nad saavad oma töötajatega kohandada, näiteks pakkuda paindlikke tööaegu, vahetusi või ajakavasid.

Tööandjad saavad kasutada ka hübriidtöö kasvavat trendi.

Need taktikad ja paljud teised aitavad vanematel oma laste vajadusi rahuldada jäädes samas aktiivseks tööjõu liikmeks. Need on lihtsad, kuid võimsad sammud, mis võivad ületada suured ja väikesed ettevõtted.

Kõik tööstusharud ja piirkonnad tunnevad tagajärgi, kui pered kogu riigis näevad vaeva, et leida oma lastele kvaliteetset, taskukohast ja paindlikku hooldust.

Lõppkokkuvõttes tulevad parimad lahendused erinevate sidusrühmade koostöös. Ettevõtlusringkondadel on hea positsioon, et võtta juhtroll oma töötajate suutlikkuses lastehoiule tõhusalt juurde pääseda. Ennetav ja koostööl põhinev lahendus Ameerika lastehoolduskriisi lahendamiseks toob kasu majandusele, vanemate elukvaliteedile ja meie laste hariduslikule tulevikule.


Cheryl Oldham on ettevõtte hariduse ja tööjõu asepresident USA Kaubanduskoja sihtasutusmis tootis 2021. aasta kasutamata potentsiaali sari.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirja saamiseks aadressil HR. See on SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply