Miks on oma väärtuse omamine karjääri ja elu jaoks hädavajalik?

0
Miks on oma väärtuse omamine karjääri ja elu jaoks hädavajalik?

Suur tagasiastumine, pandeemiline nähtus, mida iseloomustab töötajate lahkumine oma tööandjatest 2021. aastal, on vaikselt valminud aastaid. Tööstatistika büroo andmed näitavad, et vabatahtlike lahkumiste arv on pidevalt kasvanud aastast 2009.

Minu enda uurimus näitab, et suure voolavuse oluliseks teguriks on töötajate soov saada oma suhetest oma tööga midagi enamat. Kuigi rahaline tunnustus ja paindlik töökorraldus mõjutavad paljusid jäämise või lahkumise otsuseid, ütlevad kliendid mulle üha enam, et nad igatsevad eesmärgi, väärtuse ja tähenduse tunnetamist – tegureid, mida tüüpilised töökoha tasustamise vormid ei asenda.

Hiljutine vestlus mu kolleegi Juliega paljastas, et paljud tema juhtivtöötajate juhendamise kliendid on hädas sellega, et tunnevad end tööl väärtustatuna ja hindavad oma väärtust. Liiga sageli kirjeldasid nad tööülesannete võtmist lihtsalt selleks, et rahuldada organisatsiooni vajadusi, arvestamata nende isiklikke täitmise nõudeid. Liiga vähesed neist tunnevad end piisavalt tunnustatud oma panuse eest neile kõige olulisematel viisidel.

Kuid kõigi tüüpiliste edustandardite kohaselt on need võimekad juhid, kellel näib olevat elu vaskrõngast kindel haare. Vaatamata välisele välimusele oli rahutus nende töökogemusega oodatust tavalisem. Paljud kliendid kirjeldasid, et on rohkem kui kümme aastat kannatanud kasvava töö pettumuse tõttu.

Lühidalt öeldes tundub, et mõned inimesed ei lahku lihtsalt töölt; nad liiguvad aeglaselt surmaspiraalis tagasiastumise poole.

Kui Julie ja mina oma arutelu jätkasime, oli selge, et tallame tuttaval territooriumil. Oleme mõlemad “ettevõttest põgenejad”, kes lahkusid tulusatest juhtivatest töökohtadest kirge jahtides ja oma väärtust otsides. Igaüks meist on ka juhtivaid ettevõtteid, mille eesmärk on toetada inimesi, kellel on nagu kunagi varem raskusi oma väärtuse omamise ja nende jaoks mõtteka tööga kohanemisega.

Lood, mida meie kliendid jagasid oma pettumusest ja vajadusest enama järele, olid valusalt tuttavad. Olime mõlemad seal käinud.

Näiteks Julie lugu pole ainulaadne. Ta oli tööl hiilgavalt edukas, olles tõusnud oma unistuste töökohale ettevõtte juhina, olles laua taga ja saanud oma hääle vestluses. Ta töötas kõvasti ja pingutas veelgi rohkem – käitumine, mida tema ettevõte premeeris suurte palgatõusude ja mitmete ametikõrgendustega.

“Ma olin tõeline ettevõtte loom,” ütles Julie mulle. “Minu töö oli mu elu keskmes.” Seejärel kirjeldas ta mitut rikkalikku puhkust, millega ta oli töötanud oma pere ülalpidamise nimel, kuid enamiku neist ei olnud ta füüsiliselt kohal või maeti harvadel juhtudel, kui ta kohal oli, oma e-kirja või telefoni. Ükski pingutus polnud liiga suur. Ükski tund ei olnud liiga pikk. Julie tegi silmapaistvate tulemuste saavutamiseks kõik, mis oli vajalik.

Tema ülemus arvas, et näitas Juliele tema töö eest piisavalt tunnustust. Ta premeeris teda kaunilt raha ja aktsiaoptsioonidega ning toetas seda, et Julie saaks mitu ametikõrgendust. Need olid asjad, mida ta hindas, ja mõnda aega tundus, et sellest piisab. Kuni ühel päeval seda ei olnud.

Julie mõistis, et temast oli saanud “edu narkar” ja tema kiire töö oli narkodiiler. Kuid nagu paljude sõltuvusjuhtumite puhul, pidi ta saavutama põhja, et mõista, mida tema elus on vaja muuta. Vähidiagnoos andis Juliele vajaliku äratuse. See pani ta loobuma sellest, mida kõik teised pidasid tema unistuste tööks.

Kuus aastat kestnud võitluse ajal, mis õnneks lõppes remissiooniga, oli Juliel piisavalt aega, et teha kokkuvõte teguritest, mis viisid tema tervise ohtu. Lisaks ilmsetele mõjudele, nagu vähene puhkamine ja suur stress, püüdis Julie mõista tema tegude aluseks olnud põhilisi põhjuseid, mis viisid lõpuks tema tagasiastumiseni.

Küsisin temalt, mida ta õppis ja mida ta oleks võinud teisiti teha. Ta avastas, et vastused olid seotud tema enda mõtteviisi ja tegudega, mille üle tal oli lõplik kontroll.

Vajadus sisemise kinnitamise järele

“Ma ei hinnanud oma väärtust ja see mõjutas minu eneseväärikuse tunnet. Selle tulemusena otsisin oma töökoha väärtust ja saavutuste eest saadud tunnustusi. Kui ma saaksin midagi teisiti teha, oleksin kulutanud rohkem aega sellele, mis minu jaoks kõige olulisem on, selle asemel, et lootnud teistele inimestele, kes kinnitavad oma väärtust inimesena.

„Nõudlikust tööst on lihtne ära jääda, nii et mõtlemisaja leidmine ja iseendaga uuesti kontakti leidmine on midagi, mille tegemisel olen muutunud tahtlikumaks.”

Kauplemise täitmine edasiminekuks

„Mitu korda oma karjääri jooksul oli mul õnn sattuda töökohtadele, millest sain suure rahulolu. Ometi muutusin pidevalt rahutuks, sest need rollid ei olnud alati need, mis andsid mulle suurima kokkupuute juhtidega, kes võiksid aidata mu karjääri edendada. Sisuliselt püüdlesin redeli järgmisel astmel, selle asemel, et otsida järgmist rolli, mis täidaks minu kirge ja pakuks rahuldust.

“Sain teada, et on hea sõita lainega kuni randa, kui olete rollis, mida armastate. Te ei pea karjääri kasvu nimel ohverdama töökoha täitmist.

Edu uuesti määratlemine

„Nii raske kui ka tunnistada, sattusin ma edu lõksudesse, nagu maja, luksusautod, ehted ja passitemplid eksootilistesse kohtadesse. Ma millegipärast arvasin, et kõigi väliste edumärkide olemasolu paneb mind end sisemiselt edukana tundma.

„Vähk õpetas mulle, et mu hästi elatud elu definitsioon tuleb uuesti määratleda. Iga päev õnneliku ja tervena ärkamine on nüüd minu saavutuste baromeeter.

Tugisüsteemi väärtustamine

“Tegin peaaegu saatusliku vea, katkestades ühenduse oma tugisüsteemist. Mu perekond nägi, kui ületöötanud ja stressis ma olin, kuid vaatamata nende pingutustele ignoreerisin ma nende palveid aeglustada. Ma oleksin pidanud olema nende nõuannetele vastuvõtlikum, sest neil oli kõige parem näha minu heaolu halvenemist.

Lase hirmul takistada laadimist

“Ma kartsin tõsiselt mängu algkoosseisust välja jääda, mistõttu eirasin oma paremat otsustusvõimet ega võtnud aega laadimiseks. Tundsin muret, et kui ma igapäevaselt tööl ei viibiks, langeksin kuidagi nende inimeste soosingust, kes tegid minu karjääri puudutavaid otsuseid. Näiteks oli minu jaoks tavaline, et kandsin märkimisväärseid tasustatud puhkepäevi edasi, selle asemel, et mõneks ajaks vooluvõrgust välja lülitada.

“Sain teada, et keegi pole asendamatu ja me lühendame oma tervisele aegumiskuupäeva, kui me aeg-ajalt hamstrirattast maha ei astu. Oleksin kindlasti olnud parem juht, kui oleksin oma meeskonna jaoks sellist käitumist modelleerinud.


Alaina Love on ettevõtte tegevjuht Eesmärgiga seotud nõustamine ja “” kaasautorEesmärgiga seotud organisatsioon: kuidas kirglikud juhid inspireerivad võitnud meeskondi ja suurepäraseid tulemusi (McGraw-Hill). Ta on taastuv personalijuht, ülemaailmne kõneleja ja juhtimisekspert ning kirglik kõiges, mis on seotud, noh… kirega. Tema kire arhetüübid on Ehitaja, Transformer ja Tervendaja. Saate lisateavet selle kohta, kuidas kasvatada juhte, luua kirglikke meeskondi ja kasutada kirge, et luua suurepäraseid klienditulemusi siin.

Kui ta ei tööta oma Fortune 500 kliendibaasiga, on Love hõivatud oma järgmise raamatu “Kirglikkus, kunst ja teadus oma kire leidmiseks ja õndsuseks elamiseks” kirjutamisega, mis uurib isiksuse, eesmärgi ja kire joondamist ning teadust. kuidas see aitab kaasa meie heaolule. Jälgi armastust Twitter, Facebook, Youtube või tema ajaveebi.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirjade saamiseks juhtimise kohta ja äri ümberkujundamineon SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply