Miks “ma ei unista sünnitusest” tekitab vastukaja

0
Miks “ma ei unista sünnitusest” tekitab vastukaja
(Pildi krediit: SmartBriefi illustratsioon)

Kas olete näinud, mis on TikTokis trendikas? Lisaks oravatele, kassidele ja tantsuliigutustele leiate variatsioone provotseerivast vastusest klassikalisele teemale “mis on teie unistuste töö?” küsimus. See vastus: “Ma ei unista sünnitusest” kõlab lugematutes videotes ja nutikatel meemi inspireerivatel viisidel.

Täielik avalikustamine: ma pole piisavalt lahe, et omada oma TikToki kontot. Oma laste kaudu õpin palju seda, mida pean popkultuuri kohta teadma. Kuid see – erinevalt mõnest looma- ja interpreteerivast tantsuvideost – on pälvis meedia tähelepanu.

Hääled, muusika ja kujundid annavad lõbusa ülevaate töö olemusest ja selle muutuvast rollist meie elus. Kuna suure osa sellest sisust loovad noored, on ahvatlev lisada sellele kaasaegsele (ehkki omapärasele) kultuurivestlusele tööeetikaga seotud stereotüüpe ja troope. Ja paljudel on.

Aga olgem ausad. See pole põlvkondade küsimus. Keegi – olenemata vanusest – ei “unista tööjõust”. Me ei ärka hommikul, oodates järjekordset päeva, mil higistame päikese käes või klaviatuuri taga, väntame tulemusi ja täidame tähtaegu. Ja kõik juhid, kes usuvad, et see on tõenäoliselt silmitsi kurnatuse, rahulolematuse ja eraldatuse epideemiaga.

See aga ei tähenda, et oleme hukule määratud tööjõule, kellel puudub motivatsioon, inspiratsioon või rõõm. “Ma ei unista tööjõust” tähendab seda, et juhid peavad süvenema – enda sees ja koos oma töötajatega –, et avastada ja kasutada seda, mida inimesed teha unistada. Seejärel teostage need unistused töö kontekstis.

Hea uudis on see, et töökoht on keskkond, mis on täis võimalusi, et see juhtuks päevast päeva. Näiteks.

  • Panus: Inimesed unistavad muutuste tegemisest, teenimisest ja kõrgema eesmärgi saavutamisest. Töö on ideaalne vahend selle ühise inimliku soovi sügavaks väljendamiseks. Kas töötades organisatsioonis, mis muudab maailma paremaks kohaks, või tunnistades oma olulist rolli millegi elluviimisel, saavad inimesed realiseerida unistuse panustada.
  • Ühendus: Tähenduslike suhete loomine, tugivõrgustike süvendamine ja enda ümbritsemine kogukonna kogemusega on sügavalt isiklikud vajadused, millest paljud inimesed unistavad. Nad saavad neid vajadusi realiseerida valitud töö kaudu.
  • Väljakutse: Saavutused, saavutused ja tunnustus on selle keskmes, millest paljud inimesed unistavad. Ja kõike seda võib leida meie ärkvelolekust, kui me sirutame väljapoole teadaolevat, astume ebamugavustsooni, proovime uusi ja põnevaid asju, võtame omaks virgutavad väljakutsed, rahuldame hinge ja teenime organisatsiooni.
  • Valik: Autonoomiast on saanud üks tänapäeva kõige pakilisemaid töökohaprobleeme. Inimesed unistavad suuremast kontrollist ja võimalusest teha oma töö osas sisukaid valikuid – kuidas, millal ja kus. Paindlikkus on paljude unistus. Seda tüüpi valikute ja otsuste tegemine toidab indiviidi kaasamist, rahulolu, õppimist ja kasvu – rääkimata organisatsiooni säilitamisest ja tulemustest.

Ja see on alles algus. Töötaja töökogemus võib täita unistuse suuremast kompetentsist, enesekindlusest, rahulolust ja muust. Kuid see saab juhtuda ainult siis, kui juhid on pühendunud mõistma, mis on nende meeskonda motiveeriv, huvitav ja inspireeriv. Alles siis saavad töötajad arendada vestlussagedust, mis võimaldab neil suhelda teistega ja ühendada töö oma unistustega.

“Ma ei unista sünnitusest” pole vale. Kuid meil on suured, ilusad ja julged unistused, mis kavatsuse ja toetusega leiavad väljenduse töökohtades ja toovad tähenduse väljaspool neid.


Lisateavet “unistuse” elluviimise kohta leiate Julie Winkle Giulioni uuest raamatust “Kampaaniad on nii eile.” Ja avastage, milline neist dimensioonidest võiks teile ja/või teie töötajatele kõige huvitavam olla, kasutades tasuta veebipõhist teenust Mitmemõõtmeline karjääri enesehindamine.

Giulioni on töökoha kasvu ja arengu tšempion, aidates juhtidel ja organisatsioonidel optimeerida oma inimeste potentsiaali. Nimetatud Inc. Magazine’i 100 parima juhtiva esineja hulka, on ta bestselleri “Kampaaniad on nii eile” ja kaasautor „Aidake neil kasvada või vaadake, kuidas nad lähevad: karjäärivestlusi organisatsioonid vajavad ja töötajad tahavad.” Lisateavet tema töö kohta leiate aadressilt JulieWinkleGiulioni.com.

Kui teile see artikkel ja video meeldivad, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirja saamiseks juhtimise kohta. See on SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply