Kuidas tekitada töökirge

0
Kuidas tekitada töökirge
(Pildi krediit: Pexels)

Eelmistes produktiivsusetappides planeerisime oma tööd (1. samm), panime paika süsteemid, mis hoiavad inimesi kursis ja sünkroonis (2. samm), käärisime töö tegemiseks käised üles (3. samm) ja määrasime kindlaks strateegiad hoo säilitamiseks. oleme ehitanud (4. samm). Nüüd pöörame tähelepanu 5. sammule, mis viib maksimaalse tootlikkuse poole.

Viimane tootlikkuse samm keskendub juhtimisele. Lõppude lõpuks, kui tahame oma inimestelt rohkem kasu saada, peame kasutama oma juhipositsiooni teiste motiveerimiseks, tervisliku töökeskkonna loomiseks ja teiste mõtestatud töösse kaasamiseks.

Selle viimase etapi viis komponenti on:

 1. Kasvatage töökoha kirge
 2. Hallake stressi
 3. Mõistke ja kasutage oma juhtimisstiili
 4. Seadistage need edu saavutamiseks
 5. Juhtige väärtustest ülespoole

Tootlikkus algab kaasamisest ja kirest. Lahutatud, kiretu töökohad on palju vähem tootlikud.

On hästi dokumenteeritud, et paljud inimesed ei ole oma töösse kirglikud. Vastavalt Deloitte’i uuring“Kuni 87,7 protsenti Ameerika tööjõust ei suuda oma täit potentsiaali panustada, kuna neil puudub kirg oma töö vastu.”

Raamatu alguses “StrengthsFinder 2.0,” esitab autor Tom Rath mõned sama masendavad andmed. Ta räägib, et Gallup küsitles töötajate kaasamise teemal üle 10 miljoni inimese üle maailma. Selles küsitluses nõustus ainult üks kolmandik järgmise väitega: “Tööl on mul võimalus teha iga päev seda, mida ma kõige paremini oskan.”

Seotud küsitluses, milles osales 1000 osalejat, kes ütlesid, et ei nõustu või ei nõustu ülaltoodud väitega („Tööl…”), ei öelnud ükski, et nad oleksid tööl emotsionaalselt seotud.

(Oluline on märkida, et töötaja töösse suhtumise ja pingutuse puhul kasutatakse termineid “kirg” ja “kaasamine” sageli sünonüümidena. Paljud eksperdid märgivad siiski, et kirg on tegelikult eesmärk, kuna see väljendab pikaajalist, olemuslikku motivatsiooni töötada kõrgel tasemel.

Teisest küljest võib kihlamine olla lühemaajaline seisund ja räägib sageli välistest motivaatoritest – nagu kiitus, konkurents, stiimulid ja muu taoline –, mis sunnivad tavaliselt passiivset (või hullemat) poosi omavaid inimesi „sellesse sattuma. ” teatud aja jooksul.

Tänapäeva kiiresti muutuvas ärikeskkonnas vajavad ettevõtted kirglikke töötajaid, sest sellised töötajad suudavad jõudlust äärmuslikult ja püsivalt parandada, mis ületab ühekordset tulemuslikkust, mis järgneb preemiale või tööjõu kaasamise algatusele. Kirglikel töötajatel on ka isiklik vastupidavus ja õppimisele orienteeritus. See võib olla eriti kasulik ettevõtetele, kes peavad taluma regulaarseid turuprobleeme ja häireid.

Milline näeb välja kirglik töötaja? Deloitte’i sõnul on sellised töötajad (muu hulgas):

 • Tooge nende töösse märgatavat energiat
 • Otsige keerulistele probleemidele uusi ja paremaid lahendusi
 • Võtab jõudluse parandamiseks olulisi riske
 • Tulemuste saavutamiseks lõigake silohoidlad risti
 • Olete iga päev õnnelikumad tööle minnes, mis tähendab vähem haiguspuhkust
 • on oma tööandjatele lojaalsemad
 • Töötage vastavalt vajadusele, et töö saaks tehtud
 • Esinege iga aastaga kõrgemal tasemel

Lisaks inspireerivad kirglikud meeskonnad teisi enda ümber, sest kirg sünnitab kirge ning nad loovad meelsamini meeskonnakeskse õhkkonna.

Kuna me teame, et selline kirg ei kasva puu otsas, on oluline, et tööandjad ja meeskonnajuhid mõtleksid tõsiselt küsimusele, kuidas saaksime töötajate kaasamist suurendada.

Järgmised strateegiad võivad olla abiks juhtidele, kes soovivad luua töökoha kirge.

Muutke see prioriteediks

Otsige kirge igal sammul, eriti alguses. Kaasake intervjuuprotsessi küsimusi kire kohta. Olge valmis eelistama kirge kogemuste ja volituste ees. Esitage selliseid küsimusi nagu:

 • Mis sulle valitud karjääri juures meeldib?
 • Mis sind inspireerib?
 • Milliseid töid või aineid sa kardad?
 • Kuidas suhtute teistega koos töötamisse ja riskide võtmisesse?

Soovite saada aimu, mida potentsiaalne töötaja tunneb ja usub.

(See ei tähenda, et kogemused ja volitused poleks olulised. Kuid kuna nende käsutuses on palju kvaliteetseid CV-sid, saavad tööandjad endale lubada, et nad kasutavad oma töölevõtmise otsuste tegemisel kirge suunava või määrava elemendina.)

Ühendage nende emotsioonidega

Kirg on emotsioon, meeleseisund. Kuigi paljud juhid võivad mõelda esmajärjekorras ülesannetele ja püüda oma emotsioone asjadest kõrvale jätta, võib see kahjustada töötaja kirge. Töötajad peavad teadma, et nende töö on oluline, ja nägema, kuidas see kõik kokku saab. Julgustage neid suhtlema klientide ja teiste ökosüsteemi partneritega. Mida rohkem nad tunnevad, et teevad uuendusi ja muudavad midagi, seda paremini nad tavaliselt toimivad.

Lammuta tõkked

Mõnikord on kire suurimaks takistuseks barjäärid, mis takistavad inimestel seda ellu viia. Reaalsed või kujuteldavad silohoidlad on olemas peaaegu igal töökohal, eriti suuremates üksustes. Julgustades inimesi töötama ristfunktsionaalselt, kasutate nende ühendavat kalduvust ja ei lase neil end piiratuna tunda, mis võib tühjendada nende kirge ja võimaluse tunnet.

Looge töö vastavalt nende huvidele

Hea treeneri tunnus on mängijate ümber süsteemi ja mänguplaani väljatöötamine. Meeskondadel läheb kõige paremini siis, kui nad kasutavad nimekirjas olevaid talente ja võimeid täielikult ära. Samamoodi peaksid meeskonnajuhid olema valmis tuvastama oma pidajad ja seejärel kohandama nende ümber töökirjeldusi ja nõudeid.

Olge võimalusel paindlik tagamaks, et inimesed tunnevad, et teie huvid on tõesti teie jaoks nende parimad. Samuti julgustage oma inimesi töötama projektide kallal, millest nad on huvitatud, selle asemel, et (või nagu ka) neile määratud projektidele.

Suurendage nende võimsust ja tõhusust

Pakkuge koolitus- ja haridusvõimalusi, et aidata oma inimestel kasvada ja saada oma töös enesekindlamaks. Miski ei juhi kirge nagu sügav võimete ja sobivuse tunne. Samuti julgustage oma inimesi looma ühendust teiste oma valdkonnas. See pakub palju eeliseid, sealhulgas uusi teadmisi, tugevamaid ühendusi ja müügivihjeid. Võib-olla kõige tähtsam on see, et teie töötajatel on väljapääs, kui nad vajavad nõu või kellegagi rääkida.

Pange kirg nende ümber

Palgake suurepäraseid juhte ja meeskonnaliikmeid, kes on kaasatud ja soovivad aidata teistel oma andeid avastada. Kirg õhutab rohkem kirge.

Me kõik oleme teatud asjade vastu kirglikud. Liiga paljude jaoks ei laiene see kirg töökohale. Juhtidena on meie ülesanne leida viise, kuidas see kirg esile tuua ja muuta see osaks teie inimeste mõtlemisest ja tegutsemisest. Muutke kirel ja tugevustel põhinev juhtimine nõudeks. Vaadake inimeste teadmistest, annetest ja kogemustest kaugemale, et näha, mis neid tiksuma paneb ja milline töö neid tegelikult käima paneb.

Mida rohkem tööd tehakse töökoha kire arendamiseks ja kasvatamiseks, seda rohkem võivad juhid oodata sellist tootlikkust ja kliimat, mis ettevõtteid teistest eristab.


Naphtali Hoff, PsyD, (@impactfulcoach) on juhtivtreener, kes aitab juhtidel ja nende meeskondadel produktiivsemaks saada. Laadige alla tema tootlikkuse plaan ja võta tema tootlikkuse hindamine. Pöörduge tema poole, et rohkem teada saada tema võimsate ideede rühmad mis aitavad juhtidel jõudu tõsta, probleeme lahendada ja rohkem ära teha.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirja saamiseks juhtimise kohta. See on SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply