Kuidas oma meeskonda uuesti kokku panna, luues kompaktse

0
Kuidas oma meeskonda uuesti kokku panna, luues kompaktse

„Meeskond ei ole kamp lapsi, kes tahavad võita; meeskond on midagi, millesse sa kuulud, midagi, mida tunned, midagi, mida sa pead teenima.

Võib-olla olete tuttav selle tsitaadiga suure filosoofi, The Mighty Ducksi treeneri Gordon Bombay poolt. Ei? Noh, piisab, kui öelda, et tal oli üsna meeskondlik väljakutse: hallata oma motivatsiooni, ebakindluse ja kahtlustega kaltsukast gruppi, tulla kokku [spoiler alert] muutuvad lõpuks enamaks kui nende osade summa.

Kui see lahing tundub teile tuttav, olete heas seltskonnas. Sellised klassikalised spordimeeskondade lood tõmbavad meie südameid, sest nende väljakutsed on universaalsed. Me kõik oleme tundnud meeskonnatööle omaseid pingeid, isegi tööl:

 • Silodes töötavad inimesed, kes kõhklevad üksteiselt abi palumast.
 • Konfliktide vältimine või süüdistusmängu mängimine.
 • Või kas nad lihtsalt ei toimi nii tõhusalt ja tõhusalt, kui soovite?

Sellel on põhjus tavalised meeskonna talitlushäired. Edukate meeskondade (ja Bombay treeneri) ühtekuuluvustunnet on raske ellu kutsuda. Kui töö muutub segaseks, keeruliseks ja intensiivseks, paluvad juhid meil sageli aidata neil ümber seada ning edendada koostöö- ja pühendunud keskkonda.

Soovitame neil meeskondadel luua a kompaktne. Meeskonnakokkulepe on liikmetevaheline elav, dünaamiline kokkulepe, mis annab ühise arusaama sellest, kuidas inimesed kohustuvad üksteisega koostööd tegema. Kokkuleppe loomine nõuab, et meeskond arutaks selle üle, mis on koos töötamiseks oluline, ning kehtestaks oma reeglid ja väärtused, mille järgi teie meeskond saab elada. Parimad meeskonnad mitte ainult ei loo selliseid kompakte, vaid otsivad ka viise, kuidas neid professionaalidena oma igapäevaellu integreerida.

See tähendab, et kompaktid on petlikult lihtsad; idee on sirgjooneline, kuid raske mõtestatult ellu viia. Selleks oleme pakkunud samm-sammulise juhendi, kuidas saate seda tööriista oma meeskonna jaoks kasutada.

 1. See algab ülaosast. Julgustame regulaarselt meeskondade juhte võtma vastutust meeskonnakokkuleppe loomise eest. Kuidas see praktikas välja näeb? See tähendab oma kompaktsete põhimõtete omamist ja modelleerimist. Vaadake oma meeskonnaga kokkuleppe ideed ja müüge üksteisele kohustuste loomise eeliseid. Pärast selle loomist vaadake kompaktset korrapäraselt. Jagage avalikku kiitust, kui näete, et meeskonnaliikmed järgivad meeskonna põhimõtteid. Kuigi kogu meeskond annab sisendi, juht annab tooni et see on oluline ettevõtmine, mis väärib igaühe aega. See viib meid…
 2. Looge seda tüüpi tegevuste jaoks ruumi. Kahjuks ei ole see protsess, mida juht saaks kiirendada või millega kurvi kärpida. Tegelikult, kui meeskonna loomisele ei anta täisaega ja tähelepanu, mida see väärib, võib see kahjustada meeskonna usaldust ja suhteid. Taktikaliselt soovitame juhtidel kasutada aega planeeritud töövälistel või iga-aastastel strateegiakoosolekutel, et kokkulepe uuesti läbi vaadata ja tugevdada. Idee on aidata teie meeskonnal end igapäevasest tegevusest lahti ühendada ja välja suumida, mis viib rohkem kaasatud ja tasasemate vestlusteni.
 3. Usalduse edendamiseks osalege meeskonna loomises. Enne kompakti mehaanikasse sukeldumist alustage oma seanssi haavatavuse harjutusega. Panna meeskond lihtsalt suhtlema lõbus ja avab dialoogi hõlbustab hilisemat arutelu. Me soovitame jäämurdjad ja mängud, mis panevad inimesi enda kohta isiklikke (tööväliseid) anekdoote jagama.
 4. Kehtestage põhireeglid. Nii lihtne kui see samm ka pole, on see edu saavutamiseks ülioluline. Määrake ootused selle kohta, mida kaetakse ja mis parklasse pannakse. Näiteks juhendame meeskondi sageli kasutama kollektiivset keelt, st “meie” ja “meie” asemel “sina” või “mina”, mis võib kergesti nihkuda süüdistamisele. Samuti võivad juhid kutsuda meeskonda lisama kaasamise põhireegleid. Küsige: „Mis peaks veel selles loendis olema, mis aitaks meil end selles arutelus turvaliselt tunda?”
 5. Tuvastage normid ja tööreeglid. Järgmisena alustage dialoogi kollektiivsete tugevuste, erinevuste ja väärtused. See aitab meeskonnal mõista, kuidas nad tõenäoliselt suhtuvad suhtlemisse, suhete loomisesse, konfliktidesse ja tulemuste saavutamisse. Paluge igal inimesel jagada 1-2 ideed selle kohta, kuidas meeskond saaks paremini koostööd teha. Näiteks „Telefonide hääletu sisselülitamine”, et koosolekud toimuksid katkematult, või „Öelge kohe!” meeskonnaliikmete julgustamine kohtumiste ajal konflikte lahendama (võrreldes pärast seda) on levinud praktika, mida näeme oma töös meeskondadega. Märkus – see on meeskonnajuhil suurepärane võimalus ruumi lugeda. Ära paku oma otsust; lihtsalt kuulake, küsige häid küsimusi ja juhtige grupp eemale aruteludest, mis rikuvad põhireegleid.
 6. Hääletage meeskonna peamiste lepingu sõlmimise kohustuste üle. Kui iga liige on oma panuse andnud, laske meeskonnal hääletada 3–4 kõige olulisema prioriteedi üle. Siin on eesmärk luua meeskonnakompakt, mida on lihtne meeles pidada – ja seega ka lihtsam harjutada. Siiski olge paindlik ja kohandage vastavalt vajadusele.
 7. Koostage tegevuskavad ja tuvastage tšempionid. Määrake iga prioriteedi jaoks tšempion – keegi, kes on valmis: a) looma tegevuskava selle kohta, kuidas meeskond saab täielikult omaks võtta tuvastatud uued käitumisviisid ja b) pidada ennast ja meeskonda vastutavaks selle konkreetse prioriteedi täitmise eest ja osalemine käitumises, mis toetab meeskonnakomplekti.
 8. Leidke aega ühenduse taastamiseks ja edusammude hindamiseks. Pärast seda, kui meeskonnal on olnud mõnda aega (nt 6–9 kuud) meeskonnakokkuleppe sisendamiseks ja uute kohustuste täitmisele keskendumiseks, tooge meeskond kokku, et taasühendada, tähistada edusamme, arutada takistusi ja teha meeskonnapakendis muudatusi. kus vajalik.

Palju õnne oma meeskonnaga lepingu elluviimisel ja võtke ühendust Vantage’iga, et rääkida meile, kuidas läks!

Catherine Savage’i kohta, Ph.D.

Vantage konsultandina pakub Catherine põhjalikku kogemust juhtide hindamise, juhendamise ja andmete analüüsiga. Catherine’il on Lewise ülikooli bakalaureusekraad psühholoogias ja personalijuhtimises. Ta teenis MS ja Ph.D. Illinoisi Tehnoloogiainstituudi tööstus-/organisatsioonipsühholoogia erialal.

Vantage Advantage

Olenemata sellest, kas otsite juhtivtreenerit, oma talendiotsingu hindajat, oma meeskonnale läbiviijat või kedagi, kes aitaks koostada ja ellu viia tugeva järglusplaani, arutleme hea meelega, kuidas saaksime teiega koostööd teha.

ühendust võtma

sarnased postitused

Leave a Reply