Kuidas lisada oma kaugmeeskonna kultuuri autonoomiat

0
Kuidas lisada oma kaugmeeskonna kultuuri autonoomiat
(Pildi krediit: Pexels)

Kaugtöö pakub palju plusse nii töötajatele kui ka tööandjatele. Ometi pole ettevõtted veel päris kindlaks teinud, kuidas ületada kaugtööliste liigsetest töötundidest põhjustatud läbipõlemise probleem.

Tõenäoliselt olete meeskonna juhina seda nähtust omal nahal kogenud ja seda ka teiste puhul näinud. Lõppude lõpuks on meili kontrollimine päev ja öö lihtne. Raske on aru saada, millal sülearvuti sulgeda ja telefoni kontrollimine lõpetada. Seetõttu hakkavad paljud spetsialistid käituma nii, nagu oleksid nad ööpäevaringselt “valves”. See pole tervislik ega produktiivne.

Kust tuleb see surve pidevalt esineda? See võib osaliselt tuleneda konkurentsisurvest. Personalijuhtimise ühingu andmetel on 70% kaugtöötajatest sisse lülitada nädalavahetustel. See on märkimisväärselt suur protsent ja võib viidata töötajatele, kes tunnevad, et neil on vaja sammu pidada või nad peavad maha jääma.

Võib-olla pole see täpselt konkurents, vaid üldine 24/7/365 ühiskonnas elamise tagajärg. Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsiooni avaldatud uuring näitab, et 67% virtuaalsetest töötajatest sul on raske sulgeda päeva lõpus. Selle asemel jätkavad nad ülesannete täitmist, riskides oma vaimse tervise kahjustamisega.

Need on tõsised probleemid, mis muutusteta ainult süvenevad. Ja isegi kui te ei saa oma organisatsiooni üldist töökultuuri muuta, saate oma kaugmeeskonna kultuurist osa survest maha võtta.

Alustage järgmiste strateegiate rakendamisega.

1. Modelleerige harjumusi, mida soovite näha

Juhiks olemine seab teid de facto ettevõtte eeskujuks. Kui saadate e-kirjad välja kell 21.00, eeldatakse, et teie otsearuanded peavad sama tegema. Samuti ei saa te lihtsalt öelda: “Ma olen töönarkomaan, kuid ärge oodake, et ka sina oled.” Teie meeskond eeldab endiselt, et hindate professionaale, kelle isiklikud tuled on alati rohelised.

Vaadake oma kalendrit hoolikalt. Kas see näib olevat tasakaalust väljas, kuna sellel on selged punktid peatumise ja alguse vahel? Püüdke oma ajakava kohandada nii, et teie osakonnas oleks kõigile selge, et elate välja vajadusest isiklikku aega blokeerida.

2. Eelista asünkroonset tööd selle sünkroonsele vastele

Traditsiooniliselt järgivad ettevõtted sünkroonse (sünkroonse) töö rütmi. Sünkroonimise töövoogude ajal tuleb konkreetsed projektid või ülesanded lõpule viia, enne kui saab teisi alustada. See võib tekitada pikki katkestusi, mis piiravad tõhusust ja põhjustavad teetõkkeid.

Seevastu asünkroonne (asünkroonne) töö liigub mittelineaarselt. Nagu selgitas globaalne personalilahenduse Remote, asünkroonne töö võimaldab töötajatel kiiresti liikuda, sest protsessid ei sõltu ajast. Kui vähegi võimalik, soovitage oma kaugtöötajatel võtta kasutusele asünkrooniline töö mentaliteet. Nad kogevad vähem seisakuid ja tunnevad vähem survet, et olla hetkega kättesaadavad.

3. Töötage inimestega paremate piiride seadmiseks

Oletame, et teil on töötaja, kes näib kogu aeg töötavat. Kui saadate meili või Slacki sõnumi, saate peaaegu kohe vastuse. Selle asemel, et eeldada, et teie otsene aruanne on lihtsalt “seda tüüpi inimene”, arutlege tervisliku töö piiride kehtestamise üle.

Mida te ei pruugi mõista, on see, et teie “alati töötav” töötaja võib meeletult püüda sammu pidada. Või ei pruugi töötaja aru saada, et on õige oodata tekstile või küsimusele vastamist. Ja töötaja võib hakata teie ettevõttes töötamist pahaks panema. Sa ei taha andekast inimesest arusaamatuse tõttu ilma jääda.

4. Seiske vastu kiusatusele jälgida palgatöötunde

Kui juhendate palgatöötajate rühma, keskenduge vähem nende sisse- ja väljalülitusaegadele ning rohkem nende tulemustele. Kas nad teevad kvaliteetset tööd? Kas nad peavad oma tähtaegadest tõhusalt kinni? Kas nendega on lihtne ühendust saada, kui nad ütlevad, et nad on saadaval? Kuni olete rahul, ei pea te küsima, kas nad töötasid 38 tundi või 50 tundi.

See võib teile ebamugavust tekitada, eriti kui olete koolkonnast, mis võrdsustab aega tootmise või väärtusega. Kuid meeskonnaliikmete töötundide jälgimisest loobumine võib anda neile tohutult hingamisruumi. Samuti näitab see, et usaldate neid, kuigi te ei näe, mida nad kogu päeva teevad.

Kaugmeeskonna kultuuri loovad meeskonnajuhid peavad ümber hindama juhtimisoskusi, mida nad rakendasid, kui kõik olid ametis. Hea koht alustamiseks on tagada, et teie kolleegidel oleks iga päev aega end vaimselt laadida ja taastada ühendust nendega, kes on neile kõige olulisemad.


Rashan Dixon on Microsofti ärisüsteemide vanemanalüütik, ettevõtja ja erinevate äriväljaannete kirjutaja.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta e-kirjade saamiseks juhtimise kohta ja äri ümberkujundamineSmartBriefi hulgas rohkem kui 200 tööstusele keskendunud uudiskirja.

sarnased postitused

Leave a Reply