Kuidas lihtne valik võib teie elu paremaks muuta

0
Kuidas lihtne valik võib teie elu paremaks muuta
(Pildi krediit: SmartBriefi illustratsioon)

FBI vastuluureagendina oli minu tööks Vene spioonide tuvastamine ja värbamine USA valitsuse heaks tööle. Nad ei teadnudki, et kõige võimsam kingitus, mille Venemaa valitsus mulle ja mu kolleegidele andis, oli mürgine süsteem, mis on täis korruptsiooni, kannatusi ja stagnatsiooni. Soov enda saatus üle võtta oli ja jääb kõige kindlamaks viisiks spiooni tähelepanu pälvimiseks ja nad FBI haardesse ajamiseks.

USA ja liitlaste luureteenistused annavad välismaa spioonidele võimaluse oma elu muuta. See võimaldab läbistada inimese õrna kõhualune, kellel on kõrini toetada süsteemi, mis ei esinda tema väärtusi ega eesmärke.

Nende tunnete kogemiseks ei pea olema võõras spioon. Meie kõige elementaarsem instinkt on soov enda saatus üle võtta – see seletab, miks potil käimine muutub lihtsamaks, kui liigume mähkmetelt väikelaste juurde. See selgitab ka seda, miks hakkame vananedes oma elult rohkem küsima ja igatseme mõista, mida tegelikult tähendab enda saatuse ülevõtmine.

Mingil hetkel me ei rahuldu enam ebamääraste vastustega, mis muutuvad keskpärasuse pilvedeks.

Inimesed püüavad leida rahulolu ja eneseteostust, kuid tulevad sageli tühjaks, kui nad pole teinud lihtsaid ja häid valikuid selle kohta, milliseks nad tahavad saada. Vanus ja tarkus ei rända ju paarikaupa; mõnikord ilmneb vanus iseenesest.

(Takistuste korral kursil püsimiseks võib vaja minna tugevat meelt. Kas olete vaimselt sitke? Võtke see tõenditepõhine, tasuta Vaimse sitkuse hindamine.)

Venemaa presidendi Vladimir Putini hirmutamise, repressioonide ja ahnuse kasutamine tugineb pimedale lojaalsusele; see annab tagasilöögi, sest pole teinud muud, kui pakkunud julgetele inimestele stiimuleid tema vastu tegutsemiseks. See on küps maailm neile, kes värbavad Vene spioone, sest paljud on piisavalt julged, et laevale hüpata.

Sama kehtib ka meie ettevõtte ja eraelus. Te ei saa aru, kui julge võite olla, kuni teete lihtsa valiku oma elu paremaks muutmiseks.

Vaatame lähemalt.

1. Valige oma moraalne raamistik

Meie moraalne raamistik juhib meid sekundi murdosa otsuste tegemisel. See juhib meie tegevust stressi ajal nii, et reageeriksime viisil, mis on kooskõlas sellega, kes me üksikisikutena oleme.

Mis mõtet on püüda olla parem inimene, kui stressi tekitava olukorraga silmitsi seistes lööme negatiivselt ja ebaproduktiivselt?

Moraalse tee järgimine eeldab, et teeme ausalt kokkuvõtte, mis on sobiv ja mis mitte. Ja inimesed, kui arvate, et asi on alati teie enda pärast, siis edu, kui väljaheide pöörlevate teradega kokku puutub, sest teie vaikimisi reaktsioon toimub teiste arvelt. Kui teil pole südametunnistust, ei tunne te ka süüd. Samuti leiate end üksi, kui see on elus kõige olulisem.

Moraalne raamistik määrab meie eetika, mis on hea ja vale standardid, mis suunavad inimesi selle kohta, mida nad peaksid ühiskonnas tegema.

Meil on ka oma isiklik eetika, mida tuleb regulaarselt kontrollida, et tagada nende mõistlikkus ja põhjendatus. Kui neid ei kontrollita, võivad need muutuda millekski, mis jätab meid lahti, kui elu meid kursilt kõrvale viib – lahutus, töökaotus, lähedase surm või isiklik tragöödia. Selle asemel, et reageerida viisil, mis võtab moraalse kõrgeima pinna, kaldume halastamatusesse, austuse puudumisesse teiste vastu ja isekusse.

Kuidas see enda kasuks tööle panna: Moraalne raamistik hoiab tervet pinget kaastunde ja julguse vahel. Tehke lihtne valik, mis võib teie elu paremaks muuta, küsides: “Mida minu moraalne raamistik lubab mul selles olukorras teha?”

2. Vali head väärtused

Ei piisa sellest, kui ma ütlen: “Jääge oma väärtustele.” Lõppude lõpuks jäi Adolf Hitler miljoneid inimesi mõrvas oma väärtushinnangute juurde. Tema väärtused olid haiged ja rikutud. Niisiis, ei, ei piisa sellest, kui öelda “jää oma väärtustele”, kui need on isekad ja hävitavad. Elus edu saavutamine pole kaugeltki nii oluline kui see, kuidas me edu defineerime.

Head väärtused on see, kuidas me mõõdame tähendusrikast elu, mida võib kirjeldada kui edukat. Hea on subjektiivne mõiste, kuid kui teeme lihtsa valiku elada heade väärtuste järgi, hakkame määratlema, milline on parem inimene ja kuidas me saame selleks saada.

Paljud meist ütlevad, et tahame häid väärtusi, kuid ei tee nende järgi elamiseks rasket tööd. See muutub probleemiks, sest meie väärtused on meie identiteedi põhikomponent. Meid määratleb see, mida me otsustame oma elus oluliseks muuta. Kui teil on jama väärtuste pärast, näeb teie elu välja ja tundub jama.

Üks viis mõista, kuidas meie isiklikud väärtused arenevad, on vaadata tagasi oma noorematele aastatele ja teha kindlaks, mis meie elust puudus. Kuna ma elasin Wyomingis kauges karjafarmis, ei olnud mul kunagi võimalust reisida kuhugi väljaspool osariiki. Paljude jaoks on reisimine hobi või meelelahutus. Kuid lapsepõlves tekkinud tühjusest tekkis igatsus reisida, millest on saanud minu jaoks isiklik väärtus.

Lapsena ümbritsesid mind tugeva mõtlemisega inimesed, kes panid mind nende tahte järgi painduma. Mul oli väga vähe võimalusi enda prioriteete välja töötada või maailma mõtestada oma vaatenurga järgi. Sellest tühimusest tekkis vajadus olla oma inimene ja luua oma identiteet.

Nendest tühjustest tekkisid väärtused, mis on mind täiskasvanuna keskendunud.

Kuidas see enda kasuks tööle panna: Saad teha lihtsa valiku ja muuta oma elu paremaks, kui sa ei väärtusta asju, mis võivad kahjustada teisi või iseennast. Halvad väärtused on need, mida te ei saa kontrollida, nagu raha, aktsiaturg, ilm, teie geneetiline ülesehitus jne. Head väärtused on need, mida me saame kontrollida; vastasel juhul juhivad meie väärtused meid.

Alustuseks loetlege 15 väärtust, mida tunnete enda jaoks tööl olulistena. Järgmiste päevade jaoks vähendage loendit viieni. Võib-olla soovite mingil hetkel väärtust lisada ja see on OK, kuid jätke see kindlasti maha.

Kui olete kindlaks teinud oma peamised tööväärtused, on lihtsam mõista, kuidas või kuhu saate oma töökeskkonda sobituda või mitte. Tehke sama ka teiste oma eluvaldkondade jaoks.

3. Valige õiged eesmärgid

Teie väärtused juhivad teie arusaamu, otsuseid, tegevusi ja tundeid. Teie tõelised väärtused on teie jaoks spetsiifilised, sama ainulaadsed kui teie võrkkesta muster. Liiga sageli lepime end ümbritsevate inimeste, nagu lapsevanemate, õpetajate, poliitikute ja aktivistide väärtustega.

Nendel inimestel või nende väärtustel pole midagi viga, välja arvatud see, et nad pole meie omad. Me hakkame elama “peaks” ja “peaks” maailmas, sest teised (inimesed, keda me imetleme!) teevad neid asju. Selle asemel peame avastama väärtused, mis toidavad meie sisemist olemust.

Me kõik peaksime püüdlema kõrgete väärtuste poole, nagu ausus, kaastunne, ausus ja tänulikkus, kui nimetada vaid mõnda. Saame jagada neid väärtusi partnerite, armastajate, sõprade ja perega. Kuid igaühel meist on veel üks väärtuste kogum, mis on meile ainulaadne.

Näiteks ei kasvatatud liiga palju Wyomingi metsikus looduses, kus suvepuhkus ja reisimine tegid nalja, sest veiseid on vaja hooldada, piirdeid parandada ning heinapõlde niita ja pallida. Minu ainulaadsed väärtused ei ole samad, mis teised, ega peagi olema. Olen ainus, kes saab vaadata oma südamesse ja mõistusesse, et avastada, mis on minu jaoks tõeliselt oluline.

Saate lugeda kõiki eneseabiraamatuid, mida soovite, ja osaleda kõigil motiveerivatel seminaridel, mida saate endale lubada, kuid lõpuks on teie tööks eneseteadlikkuse meistriklass, et saaksite teada, mis teid köidab. Keegi teine ​​ei tee seda sinu eest.

Veel üks näide: oma esimesel töökohal pärast kolledžit töötasin uhkes kaubamajas. Pärast seda hakkasin väärtustama seda, kuidas riided ja välimus võivad minule reageerimises tohutult mõjutada. Nii et jah, ma mõistan, kuidas see, kuidas ma teiste vastu kokku puutun, tekitab austust ja see on minu jaoks väärtus.

Olen sündinud ja kasvanud karjafarmis. Hindasin loomade hooldamist ja toitmist. Nii et jah, loomade päästmine on minu jaoks täna väärtus.

Kuidas see enda kasuks tööle panna: Kui olete oma väärtused välja selgitanud, on järgmine samm oma elu paremaks muutmiseks viia oma eesmärgid nendega vastavusse. Inimesed, kes elavad erakordset elu, ei ela mitte ainult oma väärtuste järgi, vaid seavad ka eesmärke, mis tagavad nende väärtuste järgimise.

Minu väärtused juhivad mu eesmärke tänaseni. Teen kõvasti tööd, et vormis püsida ja kanda riideid, mis väljendavad minu isikupära, ning käin vabatahtlikuna kord nädalas hobuste päästmisel. Need on isiklikud väärtused, mis on mulle ainulaadsed ja on muutnud mu elu paremaks.

Millised on teie kõrged väärtused, mida saate kontrollida?

Mis on teie jaoks ainulaadsed väärtused?


LaRae Quy oli 24 aastat FBI sala- ja vastuluureagent. Ta paljastas välismaa spioonid ja värbas nad USA valitsusse tööle. FBI agendina arendas ta vaimset sitkust riski, ebakindluse ja pettuse keskkonnas ellujäämiseks. Hankige Quy uus raamat “Tugeva meele saladused (teine ​​väljaanne): kuidas luua sisemist jõudu, et ületada elu takistused” sama hästi kui “Vaimne sitkus naisjuhtidele: 52 näpunäidet oma suurimate tugevuste äratundmiseks ja kasutamiseks. Jälgi teda Twitter, Facebook, Instagram ja LinkedIn.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirja saamiseks juhtimise kohta. See on SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply