Kriitilised sammud konfliktide vähendamiseks hübriidsel töökohal

1
Kriitilised sammud konfliktide vähendamiseks hübriidsel töökohal
(Pildi krediit: Unsplash)

Vastavalt hiljutisele Microsofti aruanne, paindlikkus on siin, et jääda. “Kuna üle 40 protsendi ülemaailmsest tööjõust kaalub sel aastal tööandjast lahkumist, on läbimõeldud lähenemine hübriidtööle kriitilise tähtsusega erinevate talentide ligimeelitamiseks ja hoidmiseks.”

Talentide meelitamiseks ja hoidmiseks peavad juhid mõistma, et muutuste, katkestuste ja ebakindluse tõttu suureneb kindlasti konflikt töötajate, klientide, müüjate ja partnerite vahel. Siin on neli kriitilist sammu konflikti vähendamiseks a hübriidne töökoht.

Ennetage konflikti

Hübriidne töökoht tekitab meie töökohtades rohkem keerukust ja suurendab tõenäosust ebarealistlike ootuste, täitmata kokkulepete ja isegi soovimatute muutuste tekitamiseks. (Ma nimetan seda kolmeks U-ks.)

Juhid saavad vaadata läbi 3 U objektiivi, et ennetada, kus konflikt tekib ja kellega. Näiteks kuidas mõjutab teie tööjõust 40% kaotamine müüjaid, kliente, teisi töötajaid, kolleege ja meeskonnajuhte? Hübriidne töökoht on keeruline ja üks väike muudatus võib põhjustada ebastabiilsuse, ebarealistlike ootuste, täitmata kokkulepete ja soovimatute muutuste doominoefekti.

Mida teha: Iga kord, kui kogete sisemist või välist muutust, nii soovimatut kui ka soovimatut, esitage endale küsimus: keda see mõjutab? Seejärel küsi endalt, kuidas selgitada ootusi, täita eelnevaid kokkuleppeid ja juhtida muutusi.

Hakka kontseptuaalseks mõtlejaks

Hübriidjuhid peavad õppima kontseptuaalselt mõtlema, et nähtamatu nähtavaks teha. Juht ei saa enam ringi kõndides juhtimist kasutada. Juhid peavad olema oma suhtluses tahtlikumad ja oma mõtlemises kontseptuaalsemad. Kontseptuaalsed mõtlejad vaatlevad tööd suurema süsteemi kontekstis, et näha, kuidas tööd tehakse ja kuidas ühe inimese töö aitab tervikule kaasa.

Oletame, et tervishoiuorganisatsiooni kontoritöötajatel on lubatud kodus töötada? Mis juhtub, kui need virtuaalsed töötajad otsustavad töötada väljaspool tööaega ja tervishoiuteenuse osutaja vajab juurdepääsu teabele? Kontoritöötajad võivad oma tööd vaadata tervikust eraldiseisvana, kuid juht peab aitama kõigil näha laiemat pilti.

Mida teha: Rääkige kõigi töötajatega, et teha kindlaks, kuidas ühe inimese töö mõjutab kogu organisatsiooni, seejärel tehke koostööd kogu meeskonnaga, et muuta poliitikat, et aidata missiooni täita.

Looge võrdsus kõigi töötajate jaoks

Kohapealsetel töötajatel võib olla juurdepääs ressurssidele, mida virtuaalsetel töötajatel pole. Vastavalt Lauren Simmenkommertstoodete turunduse direktor aadressil Crestron, ettevõte, mis loob automatiseerimist tõhususe ja tootlikkuse parandamiseks, “Viimase kahe aasta jooksul on ettevõtte kommunikatsioonis toimunud enneolematud muutused. Hübriidsel töökohal peavad juhid looma koosolekute võrdsed võimalused kõigile osalejatele.

“Millal kõik kodus töötades valitses võrdsus. Igal inimesel oli võrdne pikslite arv – igaühel oli oma kast ja igal meie häälel oli läheduses spetsiaalne mikrofon, ”ütleb ta. „Hübriidses keskkonnas, kus kontoris on mitu töötajat, ei saa kõik spetsiaalset videovoogu ega mikrofoni. See on probleem, sest see loob osaluse ja nähtavuse taseme.

Mida teha: Tehke ressursside hindamine ja võrrelge kohapealsetele töötajatele saadaolevaid ressursse virtuaalsete töötajatega.

Määratlege tootlikkus uuesti

See, et näete kedagi tema arvuti taga, ei tähenda, et ta töötab, ja see, et te ei näe kedagi töötamas, ei tähenda, et ta ei tööta. Kõigi juhtide võimalus on tootlikkus uuesti määratleda.

Kui varasematel töökohtadel oli töötunde, siis hübriidtöökohad arenevad nii, et tootlikkus ja tulemused oleksid võrdsed. Mentaliteet “kui teil on aega toetuda, on teil aega puhastada” asendub lõpuks mõttega “Milliseid tulemusi me tahame ja mida me ühiselt teeme, et selleni jõuda?”

Mida teha: Lõpetage töötundide vaatamine ja keskenduge selle asemel saavutatud tulemustele ja väärtusele oma organisatsiooni ja klientide jaoks ning tulemuste saavutamiseks meeskonna dünaamikale.

Inspireerige vastutust

Hübriidses töökohas on üheks suurimaks murekohaks tähtaegade ületamine või maha kukkunud pallid. Ilma vajalike planeerimis-, distsipliini- ja organisatsiooniliste tööriistadeta on lihtne toimuvaga kontakti kaotada ja tähtaegu mööda lasta. Hübriidne töökoht pakub juhtidele selleks võimaluse inspireerida suuremat vastutust kuigi pidev suhtlus protsessi ja tulemuste kohta.

Mida teha: Täiustage oma organiseerimisoskusi ning dokumenteerige oma kalendrisse tähtajad ja kohustused. Kui meeskonnaliikmed teavad, et registreerute regulaarselt ja plaanipäraselt, ootavad nad teile positiivseid värskendusi ja muutuvad orgaaniliselt vastutustundlikumaks.

Järeldus

Kui mõned töötavad kontoris ja teised virtuaalselt, on arusaamatused lihtne eskaleeruda. E-kirju tõlgendatakse valesti, töötajad tajuvad ebavõrdsust ja klientide usaldus võib katkeda. Mõeldes ja planeerides saate aga tõhusalt ennetada ja juhtida konflikte hübriidsel töökohal.


Marlene Chism on konsultant, koolitaja ja raamatu autor Konfliktist julguseni: kuidas lõpetada vältimine ja hakata juhtima (Berrett-Koehler 2022). Ta on LinkedIn Global Learning platvormi tunnustatud ekspert. Ühendage Chismiga läbi LinkedIn, või kell MarleneChism.com

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirjade saamiseks juhtimise kohta ja äri ümberkujundamineon SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply