Kas SINU hingega on hästi? – Väikese rühma juhtimine

0
Kas SINU hingega on hästi?  – Väikese rühma juhtimine

Karjase juhina olete kahtlemata mures nende pärast, keda juhite. Sa hoolid nende hingest. Sa pöörad tähelepanu nende vaimsetele tingimustele ja tahad neid Jumalaga sügavamale juhtida.

Vähemalt ma loodan nii.

Väikeses grupis olemine on – või peaks olema – hea ka sinu hingele. Kuid olen oma kogemuse ja teiste juhtidega vesteldes leidnud, et see ei pruugi nii olla.

Eelmisel nädalal osalesin Ohios, Kentuckyst ja Indianast pärit väikeste inimeste kogunemisel. Teemaks oli hoolimine: meie juhtide ja iseenda eest. Alustasime ühise jumalateenistusega, lauldes mitmeid laule, millest üks oli “Mu hingega on hästi”.

Tundsin end neid sõnu lauldes valetajana.

Sest mu hing on viimasel ajal vaevatud. Ma ei hakka siin kõiki põhjuseid käsitlema, kuid isegi lauldes tundus mu hing . . . üldse mitte hästi. See tundus stressis, valus, masenduses ja isegi üksildasena. . . kui ma seisin keset kaaskondlasi ja jüngerlussõltlasi.

Ja ma teadsin, et ma pole ilmselt üksi.

Lubage mul korraks kõrvale kalduda. Kui astun sammu tagasi ja mõtlen oma elu suurele pildile, mõistan, kui õnnistatud ma olen. Suures pildis minu hing on hästi. Mul on tugev suhe oma taevase Isaga, kes armastab mind vaatamata iseendale. Ta hoolitseb mind iga päev. Mul on armastav naine ja neli head last. Mul on sõbrad. Minu tervis on hea. Ma võiksin oma õnnistusi lugedes jätkata.

Kuid olgem ausad: meie paljud õnnistused ei anna alati head hinge.

Kui mu hing ei ole korras, tean, et vajan vähemalt nelja asja:

  • Mul on vaja rohkem aega Jumalaga „tavalistes” piibliuurimise ja palvetamise valdkondades, võib-olla pikemat aega eemal kõigist oma projektidest, ülesannete nimekirjadest jne, et olla Jumalaga üksildases kohas.
  • Ma vajan rohkem aega oma sõpradega – vastupidine ülaltoodule. Ma vajan nii-kui lahendust ja olen aru saanud, et see on sümbiootiline suhe. Mõlemad muudavad teise tugevamaks.
  • Pean teenima teisi, pöörates tähelepanu iseendalt ja suunates selle teistele inimestele. Kui ma alistun, muutub mu hing tugevamaks. (Kas see paneb sind mõtlema Grinchile?)
  • Mul on vaja rohkem aega mõne “tavapärase” tüüpi erialade tegemiseks. Minu jaoks hõlmab see isiklikku kummardamist. Tegelikult meeldib mulle regulaarselt Jumalat kummardades aega veeta. Jumalateenistus on elustiil, mitte sündmus. Kuid olen õppinud, et isikliku jumalateenistuse pikendatud aeg aitab mind rohkem kui lihtsalt midagi muud, kui mu hingega EI ole hästi.

Lubage mul lühidalt arutada seda viimast veidi rohkem. Püüan leida erinevaid viise Jumala kummardamiseks.

Üks võimalus on jalutada metsas, kus loodus laulab mulle Jumala majesteetlikkust, ja ma lihtsalt ühinen selle jumalateenistusega.

Teine võimalus on midagi, mida ma täna hommikul tegin: laulsin Jumalale ülistus- ja ülistuslaule. Selle abistamiseks lõin YouTube’i kanali, mida mängin sülearvuti täisekraanil. Valisin ülistuslaulud, mis aitavad mul keskenduda Jumalale, need, mis sisaldavad sõnu, et saaksin kaasa laulda. Kui teile see idee meeldib, saate seda allpool vaadata. Usun, et saate ka selle tellida.

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries
Milliseid muid ideid olete kasutanud oma hingega tegelemiseks? Palun jagage neid allpool.

ROHKEM POSTITUSID SELLE KOHTA

Kuidas alustada iga päeva: see muudab kõike!
Intuitiivne ravim juhi stressi ja läbipõlemise vastu
Kõige olulisem asi, mida täna teete: see pole Piibli lugemine!
Mida sa teed, kui elu on nõme?

sarnased postitused

Leave a Reply