Kas juhite meeskonda või rühma?

0
Kas juhite meeskonda või rühma?
(Pildi krediit: Susan Fowler)

Kas teil on raskusi oma meeskonna juhtimisega? Enne vastamist mõelge sellele olulisele küsimusele: kas juhite meeskonda või lollite ennast?

Valesti mõistmine, keda või mida juhite, on üks suurimaid vigu, mida saate teha, ja see võib olla teie võitluse allikas.

Proovige seda kiiret viktoriini. Määrake, milline järgmistest näidetest esindab meeskonda ja milline rühma:

 • Piirkonna müügiesindajad
 • San Diego Padres
 • USA naiste võimlemiskoondis
 • Aktsiaseltsi direktorite nõukogu
 • Valge Maja töötajad
 • Öövahetuse töötajad
 • Kahjunõudjad kindlustusbüroos
 • Töötajad koondati, et luua organisatsiooni eesmärgi avaldus

Kas juhite meeskonda või rühma?

Kui kontrollite oma vastuseid viktoriinile, mõelge, kuidas meeskonna ja grupi eristamine mõjutab teie juhtimist.

Müügiesindajad on grupp, mitte meeskond, sest puudub vastastikune sõltuvus. Iga esindaja eesmärgid on sarnased, kuid need on pigem individuaalsed kui kollektiivsed. Isegi kui nad taotlevad linnaosa eesmärki, on see, kuidas nad selle eesmärgi saavutavad, igaüks ise.

Üks suurimaid väärnimetusi on müügimeeskond. Kui olete müügimeeskonna juht, juhite tõenäoliselt üksikute müügiinimeste rühma ja teie tähelepanu peaks olema suunatud üksikisiku müügialaste pädevuste ja tulemuslikkuse arendamisele.

Kuid kui teie müügimeestel on vastastikku sõltuvad eesmärgid, neid premeeritakse üksteisest sõltuvalt ja nad peavad toimima kõigi jaoks, et üks meeskond oleks edukas, siis juhite meeskonda. Kuid teil on ka kohustus tagada, et igaüks täidab oma eesmärke ja ootusi, mis nõuab, et juhiksite nii üks-ühele kui ka meeskonna kontekstis.

San Diego Padres on meeskond, sest liikmetel on ühine nägemus, eesmärgid ja tulemused, mis vajavad iga inimese spetsiaalsete talentide ja oskuste panust.

Samal ajal on USA naiste võimlemisrühm rühm, kus iga noor naine võistleb individuaalse tiitli nimel. Kuid võistkondliku medali nimel võisteldes tulevad nad kokku meeskonnana, kusjuures iga individuaalne sooritus aitab kaasa meeskonna edule.

Valge Maja töötajad moodustavad meeskonna, mis on vastastikku sõltuv määratud juhist, määratud rollidest ja kohustustest ning ühisest eesmärgist ja eesmärkidest. Samal põhjusel on juhatus meeskond.

Öises vahetuses töötajad on aga rühm, välja arvatud juhul, kui nad töötavad koos konkreetse töörühma kallal, mille tulemused on määratletud, kus iga inimese töö mõjutab teise inimese edu. Nõudeametnikud on rühm, arvestades samu asjaolusid nagu öövahetuse töötajad.

Lõpuks on eesmärgi avalduse koostamiseks kokku kutsutud töötajad meeskond, kuna nad jagavad kohustust luua toode või tulemus (organisatsiooni eesmärgi avaldus) ja nõuavad selle elluviimiseks vastastikust sõltuvust.

Miks teha vahet?

Meeskonna ja grupi eristamine on kriitilise tähtsusega, sest kui otsustate valesti, keda juhite, võib tulemuseks olla üks kolmest asjast.

 1. Võib-olla raiskate meeskonna loomise jõupingutusi rühmale, kes neid ei vaja. Rühmadel ei ole tavaliselt ühiseid eesmärke, mis nõuavad vastastikku sõltuvaid tegevusi ja jagatud teadmisi eesmärgi saavutamiseks pikema aja jooksul.
 2. Kui eeldate, et juhite rühma ja ei suuda pakkuda meeskonnale vajalikku juhtimist, siis peaaegu garanteerite, et meeskond ebaõnnestub.
 3. Te ei soovi kulutada meeskonna juhtimisoskusi inimeste rühmale individuaalse juhtimise arvelt, mida üksikisikud võivad vajada. Kuigi rühmad võivad nõuda spetsiifilisi meeskonnaoskusi, ei tohiks te kunagi lasta sellel jätta tähelepanuta või alahinnata oma rolli üksikisikute juhina.

Inimeste rühm, kes koguneb koosolekutel teabe jagamiseks ja vastuvõtmiseks, ei tee neist meeskonda. Kui arvate, et juhite meeskonda, kuid see on üksikisikute rühm, võite jätta tähelepanuta need üks-ühele juhid, mida rühma liikmed teilt vajavad.

Meeskonna juhtimine võib olla keerulisem, kui võite arvata

Kui olete veendunud, et juhite meeskonda, mitte üksikisikute rühma, muutub teie juhtimisoskuste tase hädavajalikuks. Meeskonna kontekstis juhtimiseks vajalike pädevuste arendamine on hädavajalik. Mõelge sellele: koondate meeskonna:

 • neli inimest ja teil on 11 võimalikku suhet
 • kaheksa inimest ja teil on 247 potentsiaalset rühma
 • 16 inimest ja loote võimaluse luua hämmastavad 65 519 alarühma!

Meeskonna juhtimine on eksponentsiaalselt keerulisem kui üksikisiku või rühma juhtimine. Peate koguma, struktureerima ja arendama nende meeskonnaliikmete ühiseid võimeid ja energiat, kellel on ühine eesmärk, ning seejärel suunama neid saavutama üksteisest sõltuvaid eesmärke ja püsivalt kõrgeid tulemusi.

Kui juhite inimest, peate seadma eesmärgid, kuulama ja lahendama probleeme. See on keeruline roll – eriti kui teie töötajaid on rohkem kui üks. Kuid kui juhite meeskonda, muutub väljakutse keerukamaks. Eesmärkide seadmine laieneb prahtimisele; kuulamine edeneb väravavalves; konfliktide juhtimine nõuab meeskonna dünaamika juhtimist.

Meeskonna juhtimise keerukus nõuab keskendumist, mida paljud juhid ei suuda ära tunda, ja nõuab mitmesuguseid kõrgetasemelisi juhtimiskäitumisi, mida paljud ei suuda omandada.

Nii et kui teil on raskusi oma meeskonna juhtimisega, võib-olla on aeg tõsta oma juhtimisoskusi, et saaksite vastata ainulaadse meeskonna dünaamika vajadustele.


Susan Fowler on raamatu “” enimmüüdud autorMiks inimeste motiveerimine ei tööta… ja mis toimib: uus juhtimise, kaasahaaramise ja energia andmise teadus.” Tema viimases raamatus “Õppige oma motivatsiooni: kolm teaduslikku tõde oma eesmärkide saavutamiseks,” esitab ta evolutsioonilise idee: motivatsioon on oskus. Pakkudes reaalseid näiteid ja empiirilisi tõendeid, õpetab Fowler teile, kuidas oma eesmärke saavutada ja edu saavutamisel õitseda. Ta on ka artiklite, eelretsenseeritud uuringute ja kaheksa raamatu, sealhulgas enimmüüdud raamatu autor.Enesejuhtimine ja ühe minuti juht” koos Ken Blanchardiga. Kümned tuhanded inimesed üle maailma on tema ideedest koolitusprogrammide kaudu õppinud. Lisateabe saamiseks ja tasuta What’s Your MO? küsitlus oma motivatsiooniväljavaate uurimiseks, külastage SusanFowler.com.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirjade saamiseks juhtimise kohta ja personalijuhtide jaoksSmartBriefi hulgas rohkem kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja.

sarnased postitused

Leave a Reply