Finantsjuhtide jaoks on aeg tehisintellekti omaks võtta

0
Finantsjuhtide jaoks on aeg tehisintellekti omaks võtta

Ettevõtete finantsosakondadele kasvab surve, et aidata kindlaks teha, kuidas nende ettevõtted uute tehnoloogiatega kohanevad. Kuid see väljakutse on mitmekihilisem finantsjuhtide jaoks, kes lisaks organisatsiooni laiema tehnoloogia lähenemisviisi kaalumisele peavad oma osakondades leidma ka tasakaalu automatiseeritud tõhususe ja inimliku hinnangu vahel.

The kasu rohkem automatiseerimist ja tehisintellekti kasutamist ettevõtete rahanduses. Robot-protsesside automatiseerimise kasutamine back-office’i ülesannetes, nagu arveldamine, nõuded ja maksed, võib vähendada vigu ning tuua nendesse protsessidesse kiirust ja tõhusust. AI abil on pettuste tuvastamine ja ennetamine üha lihtsam. Ja masinõppe kasutamine finantsplaneerimises ja -analüüsis muudab täielikult seda, kuidas ettevõtted oma finantspilte prognoosivad.

See selgitab, miks robootikat ja tehisintellekti tööriistu kasutavate ettevõtete finantsosakondade arv enam kui kolmekordistunud aastatel 2018–2021. Kuid samas kui suurem enamus finantsjuhid näevad võimalusi tehisintellekti edasiseks kasutamiseks oma osakondades, paljud nimetavad oma peamiste murekohtadena digiteerimise tempot, kohanemise väljakutseid ja uude tehnoloogiasse investeerimise kulusid.

Esialgsete kuludega silmitsi seismine

Aastal 2021 uuring finantsjuhtide hulgas oli uutesse tehnoloogiatesse investeerimise kõrge hind kõige olulisem tegur, mis takistas nende kasutuselevõttu finantsosakonnas. Siiski peavad finantsjuhid kiiresti selle ülemineku poole liikuma, vastasel juhul on oht, et nad jäävad maha.

Gartner, korporatiivne uurimis- ja nõustamisfirma, ütles aastal 2021, et ettevõtted jääksid kõverast maha, kui nende finantsjuhid mõne aasta jooksul tehisintellekti ei investeeri, ja et need, kes kasutavad nende tehnoloogiate kaasamisel kastivälist lähenemisviisi, saavad kõige rohkem tasu.

„AI-s pole midagi halba selles, kui kasutada AI-d finantsfunktsiooni moderniseerimiseks. See on väga oluline töö. Tehisintellekti kõige muljetavaldavamad hüved langevad aga finantsjuhtidele, kes mõtlevad rohkem sellele, kuidas tehnoloogia võib nende ettevõtte äritegevust põhjalikult muuta. ütles Clement Christensen, Gartneri finantspraktika direktor.

Mõistmise laiendamine

Kuna finantsjuhid soovivad oma osakondi ja ettevõtteid digiteeritud tuleviku jaoks uuesti leiutada, peavad ka nemad suurendama oma teadmisi tehisintellektist, automatiseerimisest ja masinõppest.

Siin võib olla võtmetähtsusega tugev suhe teabejuhiga. Siiski umbes iga neljas Finantsjuhid tunnevad, et nende koostöö on piiratud või puudub üldse võrreldes teiste C-Suite’i juhtidega.

Meeskonna toe loomine

Teine suur takistus tehisintellekti ja automatiseerimise kasutuselevõtul finantsosakondades on organisatsiooni vastupanu.

Seda võib tunda kahel viisil: töötajate hirm AI-ga asendamise ees ja üldine vastupanu kogu organisatsioonis protsesside muutustele. Mõlemad jätavad finantsjuhid kadestamisväärsesse olukorda, kus nad peavad AI eeliseid reklaamima, väljendades samas muret, et see kaotab vajaduse inimtööliste järele.

Peamine samm selle vastupanu taltsutamisel on kaasata rohkem töötajaid oma töövaldkonnas uute tehnoloogiate uurimisse, otsustamisse ja kasutuselevõtusse. Eksperdid ütlevad seda töötajatele suurema sisseostu andmine Need sammud aitavad neil muudatustega vastu võtta ja valmistada neid ette mis tahes koolituseks või oskuste täiendamiseks, mis on vajalikud uute või automatiseeritud protsesside kohandamiseks.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirja saamiseks finantsjuhtide jaoks. See on SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply