Ettevõtted, kes karmistavad, saavad haiget

0
Ettevõtted, kes karmistavad, saavad haiget
(Pildi krediit: Pexels)

Inflatsioon. Majanduslangus. Turu häired. Tarneahela katkestused. Tänapäeval pole puudust asjadest, mille pärast pingeid tekitada. Kuid nagu iga suusataja teile ütleb, saate haiget pingutades. Ma peaksin teadma, olles kunagi kallakul jala murdnud.

Suusatajad peavad hoidma oma põlvi kõverdatud, kuna nad nihutavad pidevalt oma raskuskeset vastavalt läbitava maastiku olemusele ja seisundile. Kaotage fookus ja libe koht või mogul viib teid alla või puu otsa. Minu puhul oli see õnneks ainult esimene.

Sama kehtib kõigi spordialade kohta. Jooksjad tõmbavad oma kintsulihaseid. Ujujad rebivad oma rotaatormansetid. Tennisistid saavad tennise küünarnuki. Kangestumine on probleem, millega peavad tegelema kõik vananevad sportlased – eriti tugitoolisportlased. Kuid mitte samal määral.

“Sa ei jää vanaks ega muutu kangeks. Sa jääd kangeks ja siis jääd vanaks.

See on mõtlemapanev tsitaat, mille peale sattusin “Asutaja mentaliteet” raamat, mille on kirjutanud kaks minu lemmikautorit Chris Zook ja James Allen. Mida vanemaks ma saan, seda enam olen selle väite tõe tunnistajaks – nii elus kui ka äris.

Tehniliselt muutuvad meie liigesed vananedes muidugi jäigemaks ja lihased vähem painduvamaks, kuna meie kõhred muutuvad jäigemaks, sidemed lühenevad ja meie keha toodab vähem sünoviaalvedelikku, mis toimib mootoriõlina, et seda kõike määrida. Mingil määral on see vältimatu, kuid meie kangestumise aste ja ajastus on kõike muud kui.

Meditsiinieksperdid ütlevad, et mida kauem suudame püsida paindlikud, seda rohkem suudame vananemisprotsessi aeglustada. Elule, mis võib aastaid lisada. Ettevõttele võib see lisada aastakümneid.

See on märkimisväärne, kui arvestada enamiku ettevõtete keskmist eluiga. On põhjus, miks “organisatsioon” ja “organism” pärinevad samast tüvest. Ettevõtted, nagu inimesedki, sünnivad, vananevad ja surevad. Kuid erinevalt inimestest on nende eeldatav eluiga väga erinev.

Tõenäoliselt poleks teil raske nimetada ettevõtet, mis on üle 100 aasta vana. Võib-olla võite meelde tuletada mõned, mis on rohkem kui 200 aastat vanad. Ja uskuge või mitte, käputäis ettevõtteid on kestnud üle 1000 aasta. Aga see pole norm.

USA tööstatistika büroo ütleb vaid 36% ettevõtetest elab 10 aastat ja vähem kui 21% jõuab oma 20. sünnipäevani. Valdav enamus ei ela üle esimese põlvkonna. Olenemata nende vanusest on traagiline, kui kunagi edukad ettevõtted hakkavad oma tervist enesestmõistetavana pidama, muutuvad kangeks ja murravad puusa – või veelgi hullem.

Nii nagu siis, kui inimesed muutuvad vanaks ja kangeks (või kangeks ja vanaks, olenevalt olukorrast), ei suuda karmistuvad ettevõtted enam nii kiiresti liikuda. Neil on raskusi enda parandamisega, kui nad tasakaalust välja lüüakse. See ei pruugi alati lõppeda trepist allakukkumisega, kuid vähemalt jäikatest organisatsioonidest jäävad konkurendid kergesti üle.

Nagu Zook ja Allen ütlevad: “Kuna ettevõtted kasvavad oma suuruse ja keerukuse kasvuga, kaotavad nad osavuse ja paindlikkuse, mida nad vajavad kasvu säilitamiseks.”

Nagu kõigi kasulike metafooride puhul, kehtivad inimestele antavad ühised nõuanded jäigastumise vältimiseks ka ettevõtetele, kes soovivad agiilseks jääda.

Siin on viis soovitust, kui teie ja teie ettevõte ei soovi karmistada.

Jälgige oma kaalu

Liigne kaal koormab meie liigeseid ja lihaseid ning on oluline riskitegur artriidi tekkeks. Veenduge, et teie personal oleks vähe, võlad kontrolli all, tootlikkus kasvaks ja kontoritarvete ostmine oleks kontrolli all. See viimane võib tunduda rumal, kuid üks Hershey suudlus päevas võib teie raamile lisada kolm või neli naela aastas. Hea tervis on heade harjumuste tulemus.

Liigu edasi

Mida rohkem treenite, seda väiksem on tõenäosus, et teie liigesed ja lihased kangeks jäävad. Ettevõtted, kes muutuvad rahulolevaks, muutuvad jäigaks. Kui eeldada, et asjad on nii, nagu nad alati on, on see kindel märk, et teie seltskond magab, ja mida kauem magad, seda jäigemaks muutute. Ärka üles igal hommikul ja valmis vaidlustama oma ärimudeli kõiki aspekte, teades, et keegi teine ​​seda juba teeb.

Hüdraat

Vesi moodustab üle poole meie kehamassist ja on iga raku ja kõõlu jaoks eluaine. Õige hüdratsioon aitab teie liigestel põrutusi neelata ja suurendab vastupidavust. Samamoodi peab terve ettevõte pidevalt hankima uusi teadmisi ja teavet.

Sa ei saa loota, et võtad lonksu ainult siis, kui tunned janu; selleks ajaks võite olla juba dehüdreeritud. Leidke viis, kuidas tagada pidev uute ideede voog teie organisatsiooni.

Venitada

Venitamine on ebamugav, kuid painduvuse säilitamiseks pole midagi paremat teha. Seadke väljakutsuvad eesmärgid ja investeerige nende saavutamiseks vajalikku aega ja vaeva. Pidage lihtsalt meeles, et vabaks saamine ja püsimine võtab aega. Paindlikkus ei ole midagi, mida saate ühe istumisega saavutada ja kui proovite, põhjustate tõenäoliselt tõmbe või rebenemise. See viib teid veelgi tagasi.

Proovi kuumust

Kuum dušš võib aidata pinges liigeseid ja lihaseid lõdvendada, pannes vere voolama. Soojenduspadjad saavad samuti asja ajada ja neid saab panna sinna, kus vajadus on kõige suurem. Kui tunnete, et teie ettevõte muutub kangemaks, leidke viis uute ideede väljatöötamiseks.

Üks mu 90-aastane sõber ütles, et tema kahetsusväärseim oli see, et ta ei keskendunud varasemas elus oma paindlikkuse säilitamisele. Ta ütleb ka, et suudab tormide algust ennustada selle põhjal, kui valutavad tema liigesed on.

Liigesvalu tundub tegelikult hullemaks, kui õhurõhk langeb, mis kipub juhtuma vahetult enne tormi. Ja just tormi ajal peame suutma võimalikult vilkalt liikuda.

Kogunevad tormid, mis võivad meie ettevõtetel libiseda, komistada või muul viisil tasakaalu kaotada. Mõningaid võime näha tulemas; teised on üllatuseks. Mõlemal juhul võib paindlikuks jäämine takistada meil end eksitamast.


Iga kuu, Kui kasv peatub uurib, miks ettevõtted ja kaubamärgid näevad vaeva ning kuidas nad saavad takistustest üle saada ja kasvu jätkata. Steve McKee on ettevõtte kaasasutaja McKee Wallwork + Co., turunduse nõustamisettevõte, mis on spetsialiseerunud seiskunud, ummikus ja aegunud ettevõtete ümberpööramisele. Ettevõte tunnistati Advertising Age’i poolt 2015. ja 2018. aastal Southwest’i aasta väikeagentuuriks. McKee on ka raamatu “Kui kasv peatub” ja „Power Branding.”

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge Ettevõtte ümberkujundamine SmartBrief. See on SmartBriefi enam kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja hulgas.

sarnased postitused

Leave a Reply