Aidake mul teid aidata: kuidas coachingust rohkem kasu saada

1
Aidake mul teid aidata: kuidas coachingust rohkem kasu saada
(Pildi krediit: Pexels)

Organisatsioonid kasutavad üha enam treenereid mitte ainult tippjuhtide juhtimise arendamiseks, vaid ka paremini toimivate meeskondade loomiseks. See näitab arusaama, et kõikide tasandite töötajate juhendamisvõimaluste pakkumine loob produktiivsema töökultuuri, aitab kujundada homseid juhte ja toimib tõhusa töötajate hoidmise vahendina.

Ka juhid palkavad treenereid, et investeerida oma professionaalsesse arengusse või et läheneda karjäärile strateegilisemalt.

Olenemata sellest, kas teie ettevõte sponsoreerib teie juhendamist või maksate oma taskust, soovite oma aja- ja rahainvesteeringust maksimumi võtta.

Nagu paljude asjadega elus, mida rohkem pingutad treeneritööga, seda rohkem saad sellest välja. Tuginedes oma praktikale ja minu treenerikogukonna tarkustele, on siin neli võimalust, kuidas juhendamisest rohkem kasu saada.

Saa, mida annad

Ennekõike, et treeneritööst rohkem saada, võta aega planeerimiseks ja ettevalmistuseks. See algab treeneritöö selgete eesmärkide seadmisega. Kuigi treeneri palkamiseks on palju põhjuseid, hoiavad konkreetsed eesmärgid ja prioriteedid keskendunud.

Minu klientidel on viimasel ajal olnud sellised eesmärgid nagu: nähtavuse ja juhi kohaloleku suurendamine; produktiivsemalt toime tulla stressi ja survega; ja tõhusamalt suhelda ning olla parem sponsor iseendale ja meeskonnale.

Kui üldeesmärgid on juhtpostiks, peaks teie treener aitama teil sellel teel liikuda. Teie ülesanne on määrata iga juhendamise seansi päevakord. Esitage endale selliseid küsimusi nagu:

  • “Millega oleks täna kõige kasulikum töötada?”
  • “Kui ma saaksin käsitleda ainult ühte probleemi, mis see oleks?”
  • “Mis oleks meie treenerivestluse kõige väärtuslikum tulemus?”

Sarah-Nell Walsh The Wayfinders Coaching Collective lisab: “Isegi kui teil ei olnud seansside vahel aega asjade kallal töötada, saate oma märkmed üle vaadata, läbi mõelda, mis teie teele jäi, ja seada kavatsuse, mida soovite välja saada. treeneri sessioonist.”

Sellega seoses meeldib mulle mõte blokeerida 30 minutit enne treeningut, et vaimselt valmistuda. Võite ka blokeerida 30 minutit pärast seanssi – või järgmisel hommikul –, et õpitu üle järele mõelda ja tegevusi alustada.

“Tõeline juhendamise töö toimub seansside vahel ja pühendumine refleksioonile tugevdab seda õppimist,” ütleb Anna Alvarez Boyd programmi Executive Horizons.

Pange tähele ja jälgige

Pange tähele oma arusaamu ja ah-haa-hetki, mida võib seansside vahel rohkem ette tulla kui ajal. Sama oluline on jälgida oma tegevusi.

Soovitan oma klientidele päevikut pidada üheks võimaluseks peatada ja mõtiskleda lambipirnide hetkede ja ka tegude üle. Liiga sageli keskendume sellele, mida me pole teinud, ja unustame oma saavutuste eest endale tunnustust anda. Kui vaatate treeneritööle tagasi, on tegevusüksuste loend meeldivaks meeldetuletuseks selle kohta, kuidas väikesed muudatused märkimisväärsete tulemuste saavutamiseks teevad.

Ole juhendatav

Tõenäoliselt poleks te treenerit palganud, kui oleksite praeguse olukorraga rahul. Tahad areneda, õppida ja kasvada. Et coachingust rohkem saada, tuleks proovida uusi asju, katsetada uusi lähenemisviise ja olla valmis oma mugavustsoonist välja astuma. Sa tahad jääda avatuks eksperimenteerimisele ja testimisele.

Treeneridena nimetame seda juhendatavaks olemiseks. Kuidas see välja näeb?

Amy Scialdone The Empowerment Key ütleb selle järgmiselt: „Püsige kohal, uudishimulik ja avatud uutele arusaamadele/perspektiividele, kui õpid enda kohta hämmastavaid asju, mis tegelikult kogu aeg olemas olid. Teie treener aitab teil neid asju uurida ja juhendada teid nende elluviimisel.

Tema julge hääl Kim Boudreaux Smith ütleb: “Sa tahad olla valmis ja avatud muutustele, proovida uusi asju ja näidata ennast 100%!”

Ma armastan seda teed Michele Saunders Thrive365 võtab kokku, mida tähendab olla juhendatav: “See hõlmab nii palju asju, alates avatud olemisest kuni valmisolekuni – ja suurepärane on see, et te ei pea algusest peale teadma, kuidas olla juhendatav, see on dünaamiline protsess, mida saab treeneripartnerluse arenedes kasvatada ja turgutada.

(ümber) kujundage oma treener

Enamik treenereid kulutab avaseansi ajal mõnda aega treenerisuhte kujundamisele. Võime küsida, mida saaksime öelda, et aidata teil raskustest lahti saada. Ja me tahame mõista, mis teid motiveerib, et saaksime selle motivatsiooni äratada, kui peatute. Samuti tahame mõista teie väärtusi, tugevusi ja pimedaid kohti.

Kui tunnete end soovivat, et teie treener teeks midagi teisiti, peaksite oma mõtteid varakult jagama – ja vajadusel sageli. See võimaldab teie treeneril kohaneda vastavalt teie vajadustele ja stiilile. Nii nagu teie, tahame ka meie kasvada ja areneda, nii et teie tagasiside aitab meil seda teha.

Paljud meist tulevad coachingu juurde mõttega, et treener on selleks, et meile vastuseid anda, öelda, mida teha. Tõde on see, et võtmed on teie käes. Sa oled juhiistmel. Teie treener aitab teil tegevusi murda ja näha asju teisest vaatenurgast – ning kaaluda uusi võimalusi. Oleme vastutustundlik partner, mõtlev sõber ja julgustaja teie kasvu jaoks.

Loodan, et kasutate mõnda neist ideedest oma töö treeneriga sisukamaks muutmiseks.

Tänu minu LinkedIni treenerikogukonnale nende panuse eest: Sarah-Nell Walsh, Julie Bonossa, Dave Shaw, Michelle Saunders, Nancy Mauer, Kim Toothacre, Dawn Poteau, Kim Boudreaux Smith, Anna Alverez Boyd, Linda Baker ja Michelle Peters.


Kui olete huvitatud juhendamise kohta rohkem teada saama, palun leppige minuga aeg kokku. Kui soovite selle teema kohta rohkem teada saada, soovitan “Kuidas juhendamisest maksimumi võtta: kliendijuhend juhendamiskogemuse optimeerimiseks” autor Karen Davis ja Alex Mill.

Elisabeth Hayes on juhtivtreener, kes teeb koostööd ambitsioonikate karjääri keskastme spetsialistide ja tippjuhtidega, et laiendada nende juhtimisoskusi, minna üle järgmisele tasemele ja liikuda karjääriredelil. Otsige ta üles LinkedIn ja Twitter.

Kui teile see artikkel meeldis, registreeruge SmartBriefi tasuta meiliuudiskirjade saamiseks juhtimise kohta ja personalijuhtide jaoksSmartBriefi hulgas rohkem kui 250 tööstusele keskendunud uudiskirja.

sarnased postitused

Leave a Reply