11 oskust, et juhendaja saaks heast suurepäraseks

0
11 oskust, et juhendaja saaks heast suurepäraseks

Juhendaja ülesanne on juhtida töötajate ja meeskonna tulemuslikkust, saavutada tulemusi, edendada parimaid tavasid ja lahendada väljakutseid, kui need tekivad. Paljude jaoks pole see midagi sellist, milleks nad on kunagi varem treeninud või kogenud. Arusaadavalt võib see teha ülemineku tegemas töö (individuaalne kaastööline). juhtiv tööd tegevad inimesed tunnevad end tõelise väljakutsena.

Õnneks võib tugeva juhtimisoskuste komplekti arendamine aidata juhendajatel üleminekul enesekindlamalt liikuda ja lõpuks teha neist mitte ainult head juhendajad, vaid ka suurepärased juhid. Soovitame juhendajatel alustada järgmiste oskuste arendamisega:

11 oskust, et juhendaja saaks heast suurepäraseks

 1. Suhtlemine
 2. Kuulamine
 3. Konfliktide juhtimine
 4. Delegatsioon
 5. Coaching ja tagasiside
 6. Muutuste juhtimine
 7. Planeerimine ja organiseerimine
 8. Vastutus
 9. Meeskonnatöö ja koostöö
 10. Probleemi lahendamine
 11. Suhete loomine

Suhtlemine

Järelevalverollis on kõrgendatud tähtsus mitte ainult sellel, mida te teete suhelda, aga kuidas sa seda teed. Peate suutma edastada õiget teavet, kasutades õiget meediumit viisil, mis motiveerib tegutsema, inspireerib muutusi ja sisendab enesekindlust. Ilma selleks vajalike oskuste, tööriistade ja enesekindluseta on teie juhtimise tõhusus üsna piiratud. Õnneks saab selliseid asju lihvida suhtlustreeningu programmiga nagu Niagara Instituut, Kõnelemine juhina.

Kuulamine

Suhtlemist peetakse sageli juhendajate üheks kõige olulisemaks oskuseks, kuid kuulamine jääb mainimata. Ilma tugevateta Kuid kuulamisoskused võivad juhendajad tormata abi pakkuma, olukorda parandama või nõu andma, kui tegelikult on vaja lihtsalt kuulata. Vältimaks sellist olukorda, mis võib põhjustada arusaamatust või töötajatest võõrandumist, peaksid juhendajad tahtlikult otsima suhtluskoolitust, mis toetab nende kuulamisoskuse arengut.

Konfliktide juhtimine

Juhendajana ei seisa te silmitsi mitte ainult konfliktidega, millega olete isiklikult seotud, vaid ka teie töötaja konfliktidega. Õnneks omades tõhusaid oskusi konfliktide lahendamine aitab tagada, et need konfliktid ei mõjuta negatiivselt selle meeskonna tulemuslikkust, tootlikkust, kaasatust ja kultuuri, mille eest te otseselt vastutate.

Delegeerimine

Juhendajad, kes naudivad tööd, soovivad end tõestada, tunnevad, et “ainult nemad saavad seda teha” või lihtsalt näevad vaeva, et valida, mida delegeerida ja kellele mitte nii palju kui peaks. See on juhendajate seas tavaline lõks ja kui seda ei kontrollita, võib see kahjustada teie võimet olla edukas juht. Seetõttu on parim, mida saate teha, otsida koolitust ja kasutada mentori või treeneri tuge, et arendada oma delegeerimisoskusi ja suurendada oma enesekindlust.

Coaching ja tagasiside

Tänapäeva töötajad tahavad enamat kui lihtsalt iga-aastast ülevaadet; nad ihkavad kohest juhendamist ja kohe rakendatavat konstruktiivne tagasiside. Kui olete juhendaja, kes suudab neile täpselt seda pakkuda, samuti vajadusel keerulisi vestlusi pidada (selle asemel, et neid vältida) ja toetada nende professionaalset arengut, avaldate kindlasti muljet mitte ainult oma töötajatele, vaid ka oma juhtidele.

Muutuste juhtimine

Kuigi juhendajad ei pruugi olla need, kes loovad strateegiat või algatavad muudatuste algatuse, vastutavad nad selle elluviimise järelevalve, töötajatele põhjenduste selgitamise, nende sisseostu saavutamise, reservatsioonide või vastuväidete ületamise ning hoo hoidmise eest kuni lõppeesmärgi saavutamiseni. . Investeerides koolitustesse, näiteks Niagara Insituudi omasse Muudatuste haldamise programmis õpid oskusi ja oled varustatud tööriistadega, et seda muutuste korral hõlpsasti teha.

Planeerimine ja organiseerimine

Oskus läbimõeldult ja strateegiliselt Teie vastutavate isikute ressursside, prioriteetide ja aja haldamine on oskus, mis peab olema kõigil juhendajatel. Selle abil saate saavutada oma eesmärgid, volitused ja eesmärgid. Muidugi, kuna prioriteedid muutuvad pidevalt ja häired tekivad pidevalt, peate olema ka väga kohanemisvõimeline ja vilgas.

Vastutus

Juhendajana ei ole te enam õiglane vastutab oma tegude eest tööl; vastutate iga teie juhendatava töötaja tegevuse eest. Kuigi see võib tunduda suure survena, võib teiste vastutusele võtmise oskus oluliselt kaasa aidata.

Meeskonnatöö ja koostöö

Meeskonnatööga on seotud lugematu arv eeliseid ja koostöö töökohal, sealhulgas suurem tööhoidmine, tootlikkus, jõudlus ja kaasatus. Kuigi nende eeliste nägemiseks peavad teil olema oskused meeskonnatöö ja koostöö tõhustamiseks. Neid oskusi omades saate tõhusalt luua psühholoogilist turvalisust, selgelt määratleda rollid, julgustada teabe jagamist ja arendada positiivset meeskonna dünaamikat.

Probleemi lahendamine

Kui asute juhendaja rolli, olete nüüd õige inimene, kes lahendab probleeme ja probleeme, kui need tekivad. Teie ülesanne on tagada, et teie meeskond saaks oma tööd teha ja seda hästi teha. Selle võimalikuks jäämiseks on teil vaja probleemide lahendamise oskusi, et probleeme tuvastada ja hinnata, koguda teavet, mõelda uuenduslikele lahendustele raamidest välja ja kaasata asjaosalised lahendusega.

Suhete loomine

Teie võime luua tugevaid ja tootlikke töösuhteid oma töötajate, kaaslaste ja juhtidega mõjutab tugevalt teie võimet täita oma eesmärke ja eesmärke juhendajana. Teil on vaja oskusi, et luua nende usaldust, teenida nende austust, suhelda ausalt ning panna neid tundma, et neid mõistetakse ja väärtustatakse. Teil on palju lihtsam anda konstruktiivset tagasisidet, motiveerida teisi, lahendada konflikte, algatada muutusi ja pakkuda juhendamist, kui saad seda teha.

Laadige alla juhtimisstiilide käsiraamat

sarnased postitused

Leave a Reply