10 PEAB teadma viisi, kuidas elus “ebaõiglaselt” võita, PARANDADA OMA KRIITILIST MÕTLEMISOSKUST

2
10 PEAB teadma viisi, kuidas elus “ebaõiglaselt” võita, PARANDADA OMA KRIITILIST MÕTLEMISOSKUST

Kas sa oled võitja?

Miks tundub, et mõned inimesed võidavad elus alati ja on kõiges paremad, mida nad teevad? Kas see tundub teile ebaõiglane?

Ma kasutan mõisteid “ebaõiglaselt” meelega. Nendel inimestel, kes võidavad järjekindlalt, on võitmiseks tööriistad ja ressursid, mistõttu kasutan terminit „ebaaus”.

Täna arutame, kuidas saaksime oma kriitilist mõtlemist parandada. Enne alustamist pange tähele, et strateegilise mõtlemise kohta on veel üks ajaveeb ja video. Peame teadma, et kriitiline mõtlemine erineb strateegilisest mõtlemisest. Strateegilise mõtlemise kohta lisateabe saamiseks võite minna minu lehele YouTube’i kanal Win ebaausalt siin.

Leiate palju teisi selliseid „väärikuid“, mis aitavad teil elus „ebaõiglaselt“ võita, klõpsates minu veebisaidil Win Unfairly või Võida ebaaus YouTube’i kanal.

Mis vahe on kriitilisel mõtlemisel ja strateegiline mõtlemine?

Niisiis, esiteks, mis vahe on kriitilisel mõtlemisel ja strateegilisel mõtlemisel?

Kriitiline mõtlemine on faktide analüüs ja hindamine otsuse või otsuse tegemiseks. Ma arvan, et kriitiline mõtlemine on üks strateegilise mõtlemise jaoks vajalikest tööriistadest.

Strateegilises mõtlemises ühendate kriitilise mõtlemise oskused ja ühendate mineviku, oleviku ja tuleviku, et ennustada tuleviku kuju enda või oma ettevõtte jaoks supertulemuse nimel.

Ärge ajage segamini strateegilist mõtlemist, kriitilist mõtlemist ja strateegiline planeerimine!

Paljud inimesed ajavad sageli segamini strateegilise ja/või kriitilise mõtlemise strateegilise planeerimisega. Strateegilises planeerimises on tulevik etteaimatav, konkreetne ja etteaimatav. Strateegilises mõtlemises on etteaimatav vaid tuleviku KUJ. Ma ei hakka siinkohal strateegilisel planeerimisel pikemalt peatuma. See võiks olla mõne teise päeva teema.

Olenemata sellest, kas olete eraisik, väikeettevõte või suurettevõtte töötaja, see lühike ajaveebi ja video juhendab teid ja võimaldab teil parandada oma kriitilise mõtlemise oskusi, et elus “ebaausalt” võita.

Kes ma olen?

Nüüdseks võite mõelda, kes ma olen. Kõigepealt paar sõna enda kohta – minu nimi on John Lincoln ja ma olen raamatu “”Ühendage punktid” – mänguraamat, mis aitab teil oma klientide ja kasumiga ühendust võtta. Kui olete huvitatud, saate raamatu osta Internetist Amazonist – siin on link minu raamatu ostmiseks, “ühendage punktid” .

Minu kohta saate lisateavet ka minu veebisaidilt Win Unfairly ajaveebisaidil või LinkedInis aadressil http://linkedin.com/in/johnlincoln

Millised on 10 parimat oskust ja käitumist, mida rakendada oma kriitilise mõtlemise oskuste parandamiseks, et elus ebaõiglaselt võita?

Seega oleme tagasi olulise teema juurde, milleks on oma kriitilise mõtlemise oskuste parandamine, et võita “ebaausalt” ja elus edu saavutada.

Pidage meeles, et kriitilise mõtlemise oskused on KOHUSTUSLIKUD, et teha õigeid otsuseid ja omada suurepäraseid strateegilise mõtlemise võimeid, et elus “ebaausalt” võita.

Nii et siin oleme.

Siin on 10 parimat oskust, käitumist ja tööriistu, mida kasutada meie kriitilise mõtlemise oskuste parandamiseks, et elus “ebaausalt” võita.

Nagu ma sageli ütlen, saab neid oskusi, käitumist ja tööriistu rakendada isiklikus, tööalases ja/või ärilises olukorras. Mõned neist võivad teile tunduda liiga lihtsad või ilmsed. Vaatamata sellele, et see on ilmne, ignoreerivad paljud inimesed neid lihtsaid oskusi, jooni ja käitumist.

  1. Kuulake aktiivselt – Peaksime rohkem kuulama, kui räägime – Enamik meist ei mõista, et kuulamine ei ole sama, mis kuulmine. Kuulamine annab meile rohkem teavet, et olukorda paremini hinnata ja hinnata. Enamik meist ei kuula ja kipub mõtlema, mida järgmisena ütleme. Pidage meeles, et meil on kaks kõrva ja suu. Kasutagem lihtsalt lihtsat rusikareegelt, et kuulata kaks korda rohkem, kui me räägime.
  2. Tunnistage, et probleem on olemas – Enamik inimesi ei mõista sageli probleemi või probleemide kogumit. Mõned inimesed võivad sellest liiga hilja aru saada. Probleemi tundmine ja äratundmine võib tunduda kellegi jaoks liiga elementaarne. See pole nii ilmne, kui mõelda, et ettevõtete juhid, poliitikud ja teised kõrgel pjedestaalil olevad inimesed ei mõista probleemi sageli enne, kui on liiga hilja.
  3. Tea, kuidas probleeme tähtsuse järjekorda seada – Enamik inimesi püüab sageli kõiki probleeme koos lahendada või ei mõista, millised probleemid vajavad kohest lahendamist või lahendamist. Probleemi lahendamisel on oluline teada, mis on keskne probleem, ja ära tunda muud olulised tegurid, mida tuleb probleemi või probleemide komplekti lahendamisel arvesse võtta. Muude oluliste tegurite arvessevõtmine on oluline, kuid me ei tohiks keskenduda kesksele küsimusele.
  4. Küsige põhilisi ja põhiküsimusi – me ei peaks mitte ainult kuulama, vaid ka küsimusi esitama – need on õiged küsimused. Sageli unustavad inimesed, milliseid küsimusi neil on vaja küsida, ja kalduvad kõrvale asjade juurde, mis on ebaolulised või ei ole seotud algse probleemi või keskse probleemiga, mida nad püüavad lahendada. Põhiküsimuste esitamine aitab meil juurutada oma mõtlemist asjakohaste ja oluliste probleemide lahendamiseni.
  5. Teadke oma vaimset protsessi – Meie, inimesed, kipume probleemide lahendamiseks kasutama heuristikat või vaimseid otseteid. Heuristika rakendamine on hea ainult teatud hetkeni. Meil kõigil on oma eelsoodumused, eelarvamused ja eelarvamused ning seetõttu peaksime olema väga teadlikud, et oleme sünnipäraselt kallutatud. Meie eelarvamused ja eelarvamused viivad meid sageli olukorras, kus kaotame ja/või teeme halbu või ebaoptimaalseid otsuseid.
  6. Mõelge ette (olge ettenägelik) – see tähendab sõna-sõnalt seda, mida see ütleb – kui oleme sunnitud tegema otsuse, peaksime ennetavalt mõtlema erinevatele stsenaariumidele, tulemustele ja sellele, milline oleks või peaks olema meie lõppseisund.
  7. Mõelge vastupidi – vastupidine mõtlemine on oluline ajurünnaku tööriist meie kriitilise mõtlemise võimekuse suurendamiseks. See tähendab sisuliselt oma lõppeesmärgi või -eesmärgi tundmist ja töötamist probleemini jõudmiseks. See on üks viis oma eelduste ja sammude uuesti üle kontrollimiseks, tuginedes ettenägelikule vaatele, mis meil oleks võinud olla.
  8. Hinnake ümber põhieeldused – Tavaliselt eeldavad inimesed sageli, et põhieeldused on antud. Need põhieeldused on sageli kallutatud või soovmõtlemised. Seetõttu sundige reaalsust ja mõelge ümber KINNITAMATUD eeldused.
  9. Õppige andmeid ja teavet tõlgendama – sagedamini kui mitte, andmeid ja teavet on rohkem, kui esmapilgul paistab. Me peame andmeid ja teavet erinevatel viisidel tükeldama ja tükeldama, et saada ülevaadet. Kaevandamisel peame mõistma loogilisi seoseid ja eeldusi ning õppima ebaloogilisi seoseid teadlikult ignoreerima.
  10. Pane meie uskumused proovile – Last but not least, me peaksime oma üldistused, järeldused ja/või uskumused alati proovile panema. Teisisõnu, me EI TOHI teadlikult järeldusi teha.

Ärge tehke ennatlikke järeldusi

Nii et see on olemas. Nüüd minge välja ja viimistlege oma kriitilise mõtlemise oskusi ning saage võitjaks.

Nagu näete seni nähtu ja kuuldu põhjal, on otsuse või kohtuotsuse langetamine rohkem kui kiirete järelduste tegemine. Kui tahame elus edu saavutada ja „ebaõiglaselt“ võita, peame lihvima ja lihvima oma kriitilise mõtlemise oskusi.

Ärge võtke midagi iseenesestmõistetavana ja ärge tehke ennatlikke järeldusi. Nagu Aristoteles ütles kuulus kreeka filosoof, “haritud mõistuse tunnuseks on see, et on võimeline mõtlema ilma seda aktsepteerimata”.

See, kuidas me mõtleme, on oluline ja igaühel pole kriitilise mõtlemise oskusi!

toode 5 1024x684 - 10 PEAB teadma viise, kuidas elus

Pidage meeles, et meie sõltumatu meele olemus ei ole see, mida me mõtleme, vaid see, kuidas me mõtleme. See oluline oskus võimaldab meil navigeerida saadaolevate andmete ja teabe hulgas, et teha õigeid otsuseid, et elus “ebaausalt” võita.

Lisaks ärge eeldage, et kõigil on kriitilise mõtlemise võime. See on palju haruldasem oskus, kui te seda arvate! Nagu Henry Ford kuulsalt ütles: “Mõtlemine on kõige raskem töö, mis on ilmselt põhjus, miks nii vähesed sellega tegelevad.”

Olge alati võitja

Nii et ärge laske end lüüa. Olge alati võitja. Mine välja ja võida enesekindlalt igas eluolukorras. Teadmine, kuidas oma kriitilise mõtlemise oskusi parandada, annab teile kindlasti edumaa ja annab teile “ebaausa” eelise.

Kui teile meeldis see, mida nägite või kui arvate, et teie meeskond, kliendid, töötajad, sõbrad, perekond või teised saavad sellest kasu saada – palun edastage see link, vajutage allolevalt Like ja Telli

www.winunfairly.com

Sulle ebaausa konkurentsieelise andmine

Twitter = @võida ebaausalt

Instagram = @võida ebaausalt

sarnased postitused

Leave a Reply